Trwa ładowanie...
gaz łupkowy

PGNiG uzależnia wydatki na szukanie gazu łupkowego od taryfy na gaz

PGNiG może zwiększyć kwotę przeznaczoną w tym roku na poszukiwania gazu łupkowego powyżej wcześniej planowanych 200 mln zł, ale decyzja o tym będzie zależeć od wprowadzenia nowej taryfy na gaz - powiedział we wtorek wiceprezes spółki Marek Karabuła.

Share
PGNiG uzależnia wydatki na szukanie gazu łupkowego od taryfy na gaz
Źródło: AFP, Fot: SAMUEL KUBANI
d1sgl43

- Kwota jaką zamierzamy wydać na poszukiwania gazu łupkowego może ulec zwiększeniu, ale na ilość środków jaką będziemy mieć do dyspozycji będzie wpływać kwestia związana z taryfą - powiedział Karabuła.

Dodał, że "jeśli sytuacja w tym zakresie się nie poprawi, to będziemy optymalizować wydatki inwestycyjne".

d1sgl43

Wcześniej PGNiG deklarowało wydanie na poszukiwanie gazu łupkowego 200 mln zł w 2012 r.

Wiceprezes dodał, że trwają rozmowy z dwoma partnerami zagranicznymi o współpracy przy poszukiwaniu gazu łupkowego w Polsce.

PGNiG wciąż czeka na wydanie decyzji przez URE dotyczącej nowej taryfy na gaz. PGNiG szacuje swoje straty, wywołane brakiem nowej taryfy, na kilka milionów złotych dziennie.

Postępowanie trwa od końca października 2011 roku. Urząd informował wcześniej, że PGNiG chce wysokiego wzrostu cen gazu. W połowie grudnia już raz na wezwanie prezesa URE gazowa firma złożyła korektę wniosku taryfowego i obniżyła swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu, nadal wnosiła jednak o dwucyfrowy wzrost.

d1sgl43

Podziel się opinią

Share
d1sgl43
d1sgl43