Trwa ładowanie...
d1gkxs0

PGNiG wróci do maja '13 do Pakistanu; wywierci otwory w Libii i Egipcie

19.12. Warszawa (PAP) - PGNiG do maja 2013 r. chce rozpocząć wydobycie w Pakistanie. Planuje także wywiercić co najmniej trzy otwory w Libii i dwa w Egipcie - poinformował na...

d1gkxs0
d1gkxs0

19.12. Warszawa (PAP) - PGNiG do maja 2013 r. chce rozpocząć wydobycie w Pakistanie. Planuje także wywiercić co najmniej trzy otwory w Libii i dwa w Egipcie - poinformował na konferencji Mirosław Szkałuba, wiceprezes spółki.

"Najpóźniej w maju PGNiG rozpocznie wydobycie w Pakistanie i wracamy do prac w Libii i Egipcie. Wywiercimy dwa otwory w Egipcie i co najmniej trzy w Libii" - powiedział Szkałuba.

Dodał, że do 2014 r. spółka wywierci 33 otwory.

"Wyniki badań pozwalają przygotować front wierceń na przyszłe lata. To daje potencjał do wierceń do 150 otworów w najbliższych latach. Mówię o perspektywie 2-3 lat" - dodał.

d1gkxs0

W krótkoterminowej strategii na lata 2012-2014 PGNiG zapowiedział przeprowadzenie odwiertów poszukiwawczych w Libii oraz Egipcie, a także kontynuację prac poszukiwawczych w Pakistanie.

PGNiG podtrzymał cele strategiczne dotyczące zwiększenia własnego wydobycia gazu ziemnego do poziomu 6,2 mld m sześc. i ropy naftowej do ok. 1,8 mln ton rocznie w perspektywie 2015 roku.

W ramach obszaru poszukiwań i wydobycia spółka będzie kontynuować rozpoznanie i zagospodarowanie niekonwencjonalnych złóż węglowodorów na posiadanych koncesjach, głównie w Pomorskiem i Lubelskiem. Ponadto PGNiG chce zintensyfikować poszukiwania węglowodorów ze złóż konwencjonalnych w kraju na ok. 80 koncesjach.

PGNiG poinformował również, że zoptymalizuje działalność poszukiwawczą i wydobywczą poza granicami Polski, która będzie osobnym segmentem działania.

Dodano, że prace poszukiwawcze obejmują również współpracę z partnerami zewnętrznymi w obszarze poszukiwań i wydobycia węglowodorów. PGNiG przygotował data room z 20 koncesjami przewidzianymi do współpracy z partnerami. (PAP)

morb/ jow/ pr/ ana/

d1gkxs0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gkxs0