Trwa ładowanie...
d2gwpc8
09-03-2017 15:34

PGNiG zainteresowane akwizycjami na M. Północnym, transakcja możliwa w I półr.

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zainteresowane akwizycjami w segmencie upstream w obszarze Morza Północnego i Norweskiego, poinformował ISBnews prezes Piotr Woźniak. Jeszcze w I półroczu spółka może poinformować o rozpoczęciu pierwszego przejęcia.

d2gwpc8
d2gwpc8

"Zmieniliśmy wektor zainteresowania - wcześniej spółka kierowała się na rynki dalekie, jak Stany Zjednoczone, Kanada albo nawet dalej - a w tej chwili koncentrujemy się na Morzu Północnym. Konsekwentnie prowadzimy tam penetrację rynku, czasem startujemy w tzw. rundach koncesyjnych, ale interesują nas też akwizycje" - powiedział Woźniak w rozmowie z ISBnews TV.

Jego zdaniem, możliwe jest rozpoczęcie procesu akwizycyjnego jeszcze w I połowie br.

"W tej chwili żadnej decyzji nie ma, ale aparat analityczny, którego używamy na tym obszarze jest bardzo wysublimowany - jesteśmy bardzo dobrze poinformowani i jak tylko będzie okazja do informowania o konkretach - a mam nadzieję, że będzie jeszcze w I półroczu - to wtedy oczywiście się pochwalimy" - powiedział prezes.

Do sfinansowania ewentualnej akwizycji spółka może wykorzystać zarówno środki własne, jak i kredyt.

d2gwpc8

"Na Morzu Północnym najpowszechniejszą metodą finansowania jest tzw. RBL, czyli reserve-based loan. Będziemy z tego korzystać pełną garścią, bo to są bardzo korzystne kredyty. Mamy też zarezerwowaną pulę akwizycyjną ze środków własnych" - wyjaśnił Woźniak.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Lesław Kretowicz

(ISBnews)

d2gwpc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gwpc8