Trwa ładowanie...
d3gyawi
d3gyawi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PGNiG zlikwiduje gazowe "białe plamy"

W 2022 r. PGNiG chce przyłączyć do sieci gazowniczej 300 tys. nowych klientów. Zaczyna sprzedawać gaz nawet tam gdzie nie ma sieci - z samochodów. Chcemy zlikwidować białe plamy gazowe- zapowiedział we wtorek wiceprezes PGNiG Radosław Bartosik
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3gyawi

Do 2022 r. spółka chce zbudować 300 tys. nowych przyłączy do sieci gazowej, w tym dla odbiorców przemysłowych. "Na dziś, rocznie przyłączamy 47 tys. nowych odbiorców, w 2022 r. będziemy przyłączać 55 tys. nowych odbiorców - powiedział Bartosik. To oznacza zwiększenie rocznej dynamiki o 17 proc.

Jak wyliczył wiceprezes, dzięki temu i biorąc pod uwagę, że odbiorca, czyli polska rodzina liczy średnio 4 osoby, w 2022 roku, z gazu jako bezpiecznego i ekologicznego paliwa, będzie mogło korzystać w Polsce kolejne 1 mln osób. PGNiG zamierza sprzedać swym odbiorcom 1,7 mld m sześc. gazu więcej niż obecnie, czyli ok. 12,3 mld m sześc.

Spółka zamierza skrócić procedurę przyłączania nowych odbiorców o ok. 20 proc., czas decyzji o wydaniu warunków przyłączenia o 30 proc.

d3gyawi

Bartosik poinformował też, że PGNiG już rozpoczął sprzedaż gazu w miejscach w których nie ma sieci. Dzięki współpracy z samorządami sprzedaje go z samochodów. "W ciągu roku do 2 lat" powstanie 10 takich punktów.

Spółka chce też zwiększyć swój udział w sprzedaży ciepła i energii z ok 15 TWh w 2017 r. do 18 TWh w 2022 r., czyli o ok. 20 proc.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Według stanu na koniec 2016 roku w skład Grupy PGNiG wchodzą 32 spółki.

d3gyawi

Podziel się opinią

Share
d3gyawi
d3gyawi