Trwa ładowanie...
d253o5v
10-10-2016 16:41

Pharmena: Rozmowy z przemysłem farmaceutycznym mogą potrwać do 12 mies.

Warszawa, 10.10.2016 (ISBnews) - Pharmena ocenia, że rozmowy z przemysłem farmaceutycznym, których celem jest prezentacja wyników badań klinicznych II fazy nad lekiem przeciwmiażdżycowym 1-MNA celem komercjalizacji projektu, mogą potrwać do 12 miesięcy, poinformował ISBnews prezes Konrad Palka.

Share
d253o5v

"Spółka prezentuje projekt firmom mającym doświadczenie i globalne możliwości jego dalszego rozwoju. Na tym etapie trudno jest określić, ile firm ostatecznie będzie kontynuowało rozmowy. Według naszej wiedzy, biorąc pod uwagę inne tego typu transakcje, rozmowy z przemysłem farmaceutycznym mogą potrwać do 12 miesięcy" - powiedział Palka w rozmowie z ISBnews.

Na tym etapie jest dużo za wcześnie, by określić rodzaj i wielkość transakcji, dodał.

Pharmena poinformowała dziś o rozpoczęciu procesu prezentacji wyników zakończonych badań klinicznych II fazy nad lekiem przeciwmiażdżycowym 1-MNA.

W rozmowach z przemysłem farmaceutycznym, których efektem na być komercjalizacja projektu z udziałem koncernu farmaceutycznego, spółkę reprezentuje firma doradcza Torreya Partners LLC, specjalizująca się w doradztwie strategicznym, w fuzjach i przejęciach oraz w partneringu i finansowaniu przedsiębiorstw w sektorze biotechnologicznym.

d253o5v

Palka poinformował także, że wniosek dotyczący suplementu diety, który jest dość długo rozpatrywany przez Komisję Europejską nie będzie miał wpływu na potencjalną decyzję w sprawie leku.

"To dwa niezależne od siebie projekty. Suplement diety nie ma żadnego wpływu na losy potencjalnej sprzedaży licencji leku" - podkreślił prezes.

W sierpniu Pharmena wystąpiła do Komisji Europejskiej (KE) z wnioskiem o dokonanie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) dodatkowej oceny wniosku o autoryzację substancji 1-MNA, na której oparty jest suplement diety, po tym jak jeden z krajów UE podtrzymał sprzeciw wobec wprowadzenia go do obrotu. Pozytywne przeprowadzenie procesu autoryzacji 1-MNA jako nowego składnika żywności umożliwi wprowadzenie suplementu diety 1-MNA na rynki krajów Unii Europejskiej.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

(ISBnews)

d253o5v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d253o5v
d253o5v