Trwa ładowanie...
d3ysna3

Pharmena: Wyniki badań II fazy leku 1-MNA ocenione pozytywnie na konferencji

Warszawa, 28.02.2017 (ISBnews) - Wyniki badań II fazy innowacyjnego leku przeciwmiażdżycowego 1-MNA Pharmeny zostały ocenione pozytywnie na branżowej konferencji naukowej, podała spółka. 

Share
d3ysna3

"Organizatorzy prestiżowej, międzynarodowej konferencji naukowej 'Arteriosclerosis, Thrombosis and Vascular Biology Peripheral Vascular Disease' (ATVB/PVB) ocenili pozytywnie przedstawione wyniki badań II fazy innowacyjnego leku przeciwmiażdżycowego 1-MNA i podjęli decyzję o umożliwieniu spółce prezentacji tych wyników na konferencji ATVB/PVB w maju 2017 w Minneapolis, USA" - czytamy w komunikacie.

Konferencja ta organizowana jest przez dział American Heart Association (AHA) zajmujący się tematyką miażdżycy, zakrzepicy i chorobami naczyń obwodowych. Podstawowym celem konferencji jest stworzenie forum dla bieżącej wymiany informacji na temat nowych i pojawiających się wyników badań naukowych, podano także.

"Grupa docelowa obejmuje naukowców i klinicystów w zakresie medycyny sercowo-naczyniowej oraz kardiologii klinicznej. American Heart Association to założona w 1924 roku przez amerykańskich kardiologów organizacja non-profit, której celem przewodnim jest redukcja śmiertelności i niepełnosprawności wywołanych przez choroby sercowo-naczyniowe i udar mózgu. Obecnie skupia ona ponad 22,5 mln osób" - czytamy dalej.

d3ysna3

W ocenie zarządu, możliwość prezentacji wyników badań na prestiżowej, międzynarodowej konferencji może stanowić dodatkową rekomendację dla przemysłu farmaceutycznego w trakcie rozmów o komercjalizacji tego projektu, podano w informacji.

"W przypadku zakończenia z powodzeniem rozmów z przemysłem farmaceutycznym potencjalne przychody z komercjalizacji leku 1-MNA mogą mieć bardzo istotny wpływ na wyniki finansowe i wycenę rynkową emitenta w najbliższych latach" - podsumowano w komunikacie.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

(ISBnews)

d3ysna3

Podziel się opinią

Share
d3ysna3
d3ysna3