Trwa ładowanie...
d2bpejw
13-11-2015 11:35

Pharmena zwiększyła sprzedaż dermokosmetyków o 25% r/r w I-III kw.

Warszawa, 13.11.2015 (ISBnews) - Sprzedaż Pharmeny w segmencie dermokosmetyków wzrosła o 25% r/r do 13,3 mln zł za trzy kwartały 2015 r., poinformowała spółka.

Share
d2bpejw

Poprawa wyników z działalności dermokosmetycznej jest m.in. efektem wyższej sprzedaży produktów z linii Dermena oraz rozwojem współpracy z sieciami aptecznymi i drogeryjnymi, tłumaczy spółka.

"Dzięki innowacyjnej ofercie produktowej, szczególnie w segmencie hair loss, zwiększamy sprzedaż w każdym kolejnym kwartale" - powiedział prezes Konrad Palka, cytowany w komunikacie.

W tym roku Pharmena nawiązała współpracę z partnerami ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Kuwejtem oraz Koreą Południową.

"Podpisane w tym roku umowy z zagranicznymi partnerami będą miały pozytywne przełożenie na przychody w przyszłym roku" - powiedział Palka.

d2bpejw

Narastająco przychody spółki Pharmena od stycznia do września 2015 r. zwiększyły się o blisko 25% do ponad 13,3 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł w tym okresie o 19% r/r do 2,1 mln zł, zaś zysk netto wyniósł 1,8 mln zł i był na poziomie porównywalnym do roku ubiegłego.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na New Connect od 2008 r.

(ISBnews)

d2bpejw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bpejw
d2bpejw