Trwa ładowanie...
d26eaiy
09-09-2016 16:41

PHN i Enea rozpoczynają współpracę w zakresie sprzedaży energii elektrycznej

Warszawa, 09.09.2016 (ISBnews) - Polski Holding Nieruchomości (PHN) i Enea nawiązały współpracę w zakresie sprzedaży energii elektrycznej przez Eneę do nieruchomości wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PHN, podała spółka.

d26eaiy
d26eaiy

"Współpraca będzie się odbywała z korzyścią dla obu firm. Polski Holding Nieruchomości zaoszczędzi na kupowanej energii elektrycznej, a Enea zyska dużego i stabilnego odbiorcę. Spółki podpisały umowę w pawilonie Polskiej Fundacji Narodowej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy" - czytamy w komunikacie.

PHN, w celu optymalizacji kosztów, przeprowadził postępowanie przetargowe na wybór sprzedawcy energii elektrycznej do nieruchomości znajdujących się w zasobach Grupy Kapitałowej PHN. W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniona została najkorzystniejsza oferta cenowa, która została złożona przez Eneę, podano również.

"Firmy zawarły umowę na sprzedaż energii elektrycznej na okres ponad 3 lat, tj. do dnia 31 grudnia 2019 r. Dokument został podpisany podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy w pawilonie Polskiej Fundacji Narodowej. Polski Holding Nieruchomości oraz Enea należą do 17 największych polskich przedsiębiorstw, które są fundatorami PFN" - czytamy dalej.

"Cieszy nas fakt, że w wyniku przeprowadzonego przez nas postępowania przetargowego nawiążemy współpracę z Eneą. Szacujemy, że zmiana sprzedawcy energii elektrycznej do nieruchomości wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości pozwoli wygenerować nam oszczędności na łączną kwotę około 5,5 mln zł w czasie trwania umowy. Jednocześnie nawiązujemy współpracę z kolejną spółką z udziałem Skarbu Państwa, której oferta podlegała takiemu samemu rozpatrzeniu jak każda inna i okazała się najkorzystniejsza pod względem ekonomicznym" - powiedział prezes PHN Maciej Jankiewicz, cytowany w komunikacie.

d26eaiy

"Zyskujemy stałego i stabilnego Klienta biznesowego o dużym potencjale. Wybór naszej oferty potwierdza, że nasze ciągłe starania w zakresie zwiększenia efektywności oraz optymalizacji procesu sprzedaży odnoszą właściwy rezultat i jesteśmy w stanie zaproponować partnerom atrakcyjną cenowo ofertę, która idzie w parze z wysokimi standardami i jakością usług" - dodał prezes Enei Mirosław Kowalik, cytowany w komunikacie.

Liczy, że podpisana umowa zbliży firmy i da impuls do współpracy w innych obszarach oraz realizacji wspólnych inicjatyw, również tych w zakresie efektywności energetycznej, które mogą przynieść dalsze korzyści obu spółkom.

Energia elektryczna będzie dostarczana przez Eneę do ponad 500 punktów poboru znajdujących się na terenie nieruchomości wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PHN.

(ISBnews)

d26eaiy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26eaiy