Trwa ładowanie...
d42bb04

PHN na dniach może podpisać umowę z partnerem na realizację PHN Tower

03.09. Warszawa (PAP) - PHN jest na zaawansowanym etapie, jeśli chodzi o wybór partnera do realizacji projektu PHN Tower przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Umowę może podpisać...

Share
d42bb04

03.09. Warszawa (PAP) - PHN jest na zaawansowanym etapie, jeśli chodzi o wybór partnera do realizacji projektu PHN Tower przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Umowę może podpisać na dniach - poinformował Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes spółki.

"Jeśli chodzi o wybór partnerów do projektów joint venture, to w przypadku PHN Tower jesteśmy bardzo mocno zaawansowani, tuż przed podpisaniem umowy. Powinna być ona zawarta na dniach" - powiedział Laskowski-Fabisiewicz.

Wiceprezes podał, że wszystkie podmioty zainteresowane wzięciem udziału we wspólnym przedsięwzięciu pochodziły z rynku deweloperskiego.

"Mogę powiedzieć, że dzisiaj wpłynęła do spółki decyzja o warunkach zabudowy dla PHN Tower" - dodał.

d42bb04

Poinformował, że spółka rozpoczęła także postępowanie, jeśli chodzi o wybór partnera dla projektu Dalmor (Port Rybacki) oraz kontynuuje działania zmierzające do pozyskania partnerów dla projektów Parzniew i Lućmierz.

"Ponadto, prowadzimy prace nakierowane na uzbrojenie terenu na warszawskim Lewandowie" - dodał.

Wiceprezes PHN poinformował, że spółka wkrótce odda do użytkowania dwa projekty w Warszawie - Foksal i Rakowiecka.

"Fizycznie realizujemy obecnie projekty Foksal i Rakowiecka. Oba są w fazie końcowej i wkrótce zostaną oddane do użytkowania (...) Jeśli chodzi o Foksal to mówimy o oddaniu do użytkowania w styczniu. Jeśli chodzi o Rakowiecką, to mamy nieduży poślizg 1-2 miesiące, co leżało po stronie generalnego wykonawcy. Jednak liczymy na sprawne zakończenie tego projektu" - skomentował.

PHN może wkrótce rozpocząć realizację projektu przy ul. Domaniewskiej w Warszawie.

"Dla projektu Domaniewska 37c wykonaliśmy projekt budowlany i wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę. Na dniach spodziewamy się je uzyskać. Operacyjnie jesteśmy przygotowani, żeby wbić łopatę we wrześniu. Jesteśmy w trakcie wyboru wykonawców części prac" - dodał Laskowski-Fabisiewicz. (PAP)

jow/ ana/

d42bb04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42bb04
d42bb04