Trwa ładowanie...
dj1iowo

PHN wyemituje obligacje warte ok. 100 mln zł w najbliższych miesiącach

Warszawa, 31.08.2015 (ISBnews) - Polski Holding Nieruchomości (PHN) może przeprowadzić jeszcze w tym roku emisję obligacji o wartości ok. 100 mln zł w ramach programu emisji wartego ok. 500 mln zł, poinformowali członkowie zarządu spółki.

Share
dj1iowo

"Planujemy pozyskanie finansowania w drodze emisji obligacji w najbliższych miesiącach. Trwają przygotowania do emisji, zostało wybrane konsorcjum banków, które przeprowadzi emisję" - powiedział prezes PHN Artur Lebiedziński podczas konferencji prasowej.

"Cały program będzie miał wartość około 0,5 mld zł. Natomiast jeśli chodzi o pierwszą transzę, to przymierzamy się do około 100 mln zł" - dodał członek zarządu ds. finansowych Włodzimierz Stasiak.

Dodał, że wiele wskazuje na przeprowadzenie pierwszej emisji jeszcze w tym roku.

Wiceprezes wskazał, że środki pozyskane z emisji w ramach programu zostaną wykorzystane jako finansowanie pomostowe, dające przewagę w rozmowach z bankami, i będą wsparciem dla finansowania planowanych przez PHN akwizycji.

dj1iowo

"Zakładamy, że docelowo akwizycje będą finansowane kredytami inwestycyjnymi" - powiedział Stasiak.

W marcu br. Stasiak informował ISBnews, że PHN może przeprowadzić pierwszą transzę emisji obligacji w I połowie br.

Polski Holding Nieruchomości jest spółką holdingową, bezpośrednio lub pośrednio dominującą w stosunku do kilkunastu podmiotów. Do spółek grupy należą Warszawski Holding Nieruchomości, Agroman, Intraco, Budexpo, Dalmor i Wrocławskie Centrum Prasowe. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

(ISBnews)

dj1iowo

Podziel się opinią

Share
dj1iowo
dj1iowo