Trwa ładowanie...
d32fk1w

Photon Energy chce wejść na główny rynek GPW w ciągu 12 miesięcy

04.06. Warszawa (PAP) - Debiutująca we wtorek na NewConnect spółka Photon Energy zamierza w ciągu 12 miesięcy przenieść notowania na główny rynek GPW - poinformował prezes spółki...
Share
d32fk1w

04.06. Warszawa (PAP) - Debiutująca we wtorek na NewConnect spółka Photon Energy zamierza w ciągu 12 miesięcy przenieść notowania na główny rynek GPW - poinformował prezes spółki Georg Hotar.

"Planujemy, że w ciągu 12 miesięcy przeniesiemy notowania spółki na główny rynek GPW" - powiedział na konferencji Hotar.

"Nie obawiam się o osiągnięcie wymaganego poziomu kapitalizacji. Uważamy, że cena akcji będzie rosła. Zdecydowanie planujemy również dokapitalizowanie spółki przez emisje prywatne. Podniesienie wartości spółki może się odbyć także przez emisję publiczną" - dodał.

d32fk1w

We wtorek, w dniu debiutu na rynku NewConnect akcje spółki Photon Energy ok. godziny 15.10 kosztują 1,08 zł. Oznacza to, że kapitalizacja spółki wynosi ok. 25 mln zł.

W 2012 roku spółka miała 16,2 mln euro skonsolidowanych przychodów i stratę netto przypadającą akcjonariuszom jednostki dominującej w wysokości 10,8 mln euro.

Spółka świadczy usługi związane z projektowaniem, budową i eksploatacją elektrowni słonecznych.

Photon Energy Group to spółka holdingowa. W jej skład wchodzi 56 firm, za pomocą których prowadzi działalność i realizuje konkretne projekty w zakresie instalacji fotowoltaicznych w m.in. Czechach, Słowacji, Polsce, Holandii, Niemiec, Włoch i Rumunii. (PAP)

mj/ jtt/

d32fk1w

Podziel się opinią

Share
d32fk1w
d32fk1w