Trwa ładowanie...

Piątek upłynął pod dyktando danych makro

Piątek upłynął pod dyktando indeksów PMI z najważniejszych krajów europejskich. W większości państw okazał się on lepszy od oczekiwań czego obrazem jest wzrost łącznego indeksu dla całej Strefy Euro.

Piątek upłynął pod dyktando danych makroŹródło: internetowykantor.pl
d3eempj
d3eempj

W piątek poznaliśmy również bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy, jednakże tuż po nich przyszły słabsze dane o zamówieniach. Europejscy przywódcy nie ustają w staraniach by rozwiązać konflikt na wschodzie Ukrainy, ale dotychczasowe próby są nieskuteczne.

Wykres kursu średniego CHF/PLN za okres od 05.02.2014 do 05.05.2014

Kurs CHF/PLN, podobnie jak EUR/PLN, osiągał swoje maksima podczas niepokojów na Krymie oraz wcześniej na początku lutego. Jak widać, frank jest walutą, do której inwestorzy uciekają silniej w trakcie zagrożeń konfliktami militarnymi niż niepokojów na rynkach walutowych. Kurs porusza się w szerszym kanale wzrostowym. Najbliższym oporem jest ostatnie maksimum lokalne na 3,4500. Gdyby ruch w dół był kontynuowany, po ewentualnym przebiciu 3,4300 możemy spodziewać się kolejnego przystanku na poziomie 3,4050.
USD/PLN

(fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego USD/PLN za okres od 05.02.2014 do 05.05.2014

d3eempj

Kurs USD/PLN przebił ważny opór na 3,0800 i podobnie jak pozostałe waluty poszybował w górę, po czym odbił się od kilkumiesięcznych maksimów i zawrócił wyraźnie poniżej tego poziomu. Kurs poruszał się w zawężającym się kanale spadkowym, jednakże pod koniec kwietnia kurs wybił się z formacji spadkowej i utworzył wąski trend wzrostowy. Dla ruchów w górę kolejnym oporem jest poziom 3,0450, gdzie przebiega linia łącząca maksima lokalne ostatnich tygodni.

GBP/PLN

(fot. internetowykantor.pl)
Źródło: (fot. internetowykantor.pl)

Wykres kursu średniego GBP/PLN za okres od 05.02.2014 do 05.05.2014

d3eempj

Kurs GBP/PLN odbił się od wzrostowej linii łączącej minima lokalne ostatnich miesięcy, po czym na przestrzeni miesiąca zyskał ponad 20 groszy, przebijając wielomiesięczne maksima z początku grudnia. Po dotarciu niemal do 5,20 kurs gwałtownie zawrócił, tracąc większość tego wzrostu w tydzień. Po tym zdarzeniu kurs utworzył trend o łagodnym nachyleniu wzrostowym. Wsparciem jest obecnie dolne ograniczenie kanału, a więc poziom 5,0600, kolejnym wsparciem jest 4,9910, czyli linia łącząca minima ostatnich tygodni. Dla wzrostów najbliższym oporem jest 5,1150, czyli linia łącząca maksima ostatnich miesięcy.

Maciej Przygórzewski
Senior FX Dealer
Internetowykantor.pl
Currency One SA

d3eempj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eempj