Trwa ładowanie...

Piechociński: Podatki będzie się zbierać, a nie ściągać

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiedział w Polsat News ogłoszenie za kilka dni zmian w ordynacji podatkowej. Celem jest stworzenie najbardziej przyjaznego otoczenia dla przedsiębiorczości w Europie.

Piechociński: Podatki będzie się zbierać, a nie ściągaćŹródło: Wikipedia/lic. CC
d1qqy4t
d1qqy4t

- Za chwilę ogłoszę, to będzie w tym tygodniu, wielką pracę, którą wykonaliśmy i na zapleczu Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale także w kontakcie z przedsiębiorcami. Przygotowaliśmy gigantyczny wsad do nowej ordynacji podatkowej. Zebraliśmy więc masę uwag, spostrzeżeń, dokonaliśmy wielkiego przeglądu europejskich rozwiązań tak, aby w zgodzie z europejskim prawem mieć najbardziej przyjazne otoczenie dla przedsiębiorczości i wreszcie mieć, to będzie kolejny etap, we współdziałaniu z ministrem Szczurkiem nową ordynację podatkową napisaną z punktu widzenia potrzeb dobrego podatnika i dobrego przedsiębiorcy. Wydaje się, że nie tylko w takich wzajemnych, bezpośrednich kontaktach te relacje pomiędzy aparatem fiskalnym, skarbowym a podatnikiem czy przedsiębiorcą są zdecydowanie na niekorzyść nas – tych milionów podatników i ponad półtora miliona przedsiębiorców – powiedział w Polsat News wicepremier Piechociński.

Pytany o szczegóły, poinformował, że "przede wszystkim będzie zupełnie inny mechanizm kontrolowania - podatki będzie się zbierać, a nie ściągać. Będzie inny szacunek dla podmiotów" - zapowiedział w Polsat News wicepremier, minister gospodarki. I dodał: - Cieszę się, że patronuje temu przedsięwzięciu także pan prezydent. Spodziewamy się, że jesienią tego roku przedłożymy w parlamencie już gotową ustawę. I to jest bardzo ważne.

Przy okazji Piechociński wspomniał też o dobiegających końca pracach nad "ordynacją o swobodzie gospodarczej jako swoistej kotwicy dla przedsiębiorczości po to, aby każde następne stanowione prawo było w odniesieniu do tej konstytucji realizowane czy budowane, to być może wreszcie przełamiemy to, co jest dzisiaj kluczową słabością europejskiej gospodarki, czyli mało przyjazne, nadmiernie przesączone skomplikowanymi przepisami prawo gospodarcze".

d1qqy4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qqy4t