Trwa ładowanie...

Pierścień dróg ekspresowych wokół Warszawy domknie się za 6 lat

Ring warszawski, czyli ciąg dróg ekspresowych dookoła Warszawy, ma być domknięty w 2023 roku - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie wybudowano 43 z 83 kilometrów trasy, trwają prace budowlane na kolejnych odcinkach.

Pierścień dróg ekspresowych wokół Warszawy domknie się za 6 latŹródło: WP.PL, fot: STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS
dz806jq

Jak poinformowała GDDKiA w komunikacie, w sierpniu 2020 roku ma się zakończyć budowa brakującego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy od ul. Puławskiej do przyszłego węzła Lubelska na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 17 po prawej stronie Wisły. Jej elementami będą most na Wiśle oraz tunel pod dzielnicą Ursynów. W tym tygodniu rozpoczęły się prace budowlane na drodze.

W 2023 roku ma być oddana do użytku Wschodnia Obwodnica Warszawy, która domknie "ring warszawski". Na węźle Marki połączy się z budowaną obwodnicą tego podwarszawskiego miasta. Budowane są obecnie dwa fragmenty drogi, a w przypadku najdłuższego odcinka Drewnica - węzeł Zakręt - GDDKiA oczekuje na wydanie decyzji środowiskowej.

GDDKiA zapowiada też, że w ciągu najbliższych siedmiu lat planowane jest otwarcie kolejnych dróg ekspresowych na Mazowszu, którymi można będzie wjechać na "ring warszawski". W trzecim kwartale tego roku ma zostać oddana do użytku obwodnica Marek w ciągu drogi S8. W czerwcu 2020 ma zostać otwarty "ciąg dalszy" Południowej Obwodnicy Warszawy na wschód - do początku obwodnicy autostradowej Mińska Mazowieckiego. W kwietniu 2021 ma powstać droga ekspresowa S7 od warszawskiego lotniska Chopina do Grójca, a w 2024 roku S7 pojedziemy z Warszawy do Czosnowa.
Jeśli chodzi o inne inwestycje w Polsce, to w tym roku drogowcy oddadzą kolejne odcinki ekspresówek. Szybciej nad morze możemy pojechać jeszcze przed wakacjami. W planach jest oddanie do użytku 396 km nowych dróg, z czego 338,3 km to nowe drogi ekspresowe, a 57,7 km - nowe obwodnice (więcej o tym tutaj)
.

dz806jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz806jq