Piotr i Paweł wraca do żywych. Spółka zrealizowała plan restrukturyzacji
Zarządca postępowania sanacyjnego ogłosił, że w Grupie Piotr i Paweł kończy swoją działalność. Oznacza to, że spółka może zabrać się za negocjacje układu z wierzycielami.
Postępowanie sanacyjne, rozpoczęte na przełomie września i października ubiegłego roku, dotyczyło trzech spółek: Piotr i Paweł, Piotr i Paweł Detal oraz Grupa Piotr i Paweł. Teraz ta ostatnia wyszła z postępowania obronną ręką, o czym informuje "Puls Biznesu", powołując się na Patryka Filipiaka, zarządcę sanacyjnego w Grupie Piotr i Paweł oraz szefa Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.
– Wszystkie spółki wprowadziły działania optymalizacyjne – takie jak obniżenie kosztów, analizę lokalizacji oraz struktury wewnętrznej. Spółka wynegocjowała ponad 1170 umów przewidujących termin płatności powyżej 30 dni – tłumaczy Filipiak, cytowany przez "PB".
– Odbudowanie zaufania przełożyło się na zwiększenie liczby produktów. Od otwarcia postępowania stała oferta poprawiła się co najmniej kilkakrotnie. Rośnie również liczba produktów w magazynie. Między lipcem a październikiem 2019 roku wzrosła o 36 proc. – mówi zarządca sanacyjny.
Zobacz także: Dyrektor Opery Narodowej: instytucje kultury są jak tokarka i ciągnik
To dobra wiadomość dla spółek walczących o życie. Czekają one na zatwierdzenie spisów wierzytelności – co umożliwi złożenie propozycji układowych wierzycielom. We wrześniu natomiast Grupa Piotr i Paweł zawarła porozumienie z największymi z nich, czyli z bankami.
Jeszcze w trakcie procesu restrukturyzacji, do sądu wpłynęły wnioski o umorzenie sanacji, które wywołane były problemami płynnościowymi spółek. Sąd jednak je oddalił.
W maju natomiast nawiązano współpracę kapitałową z południowoafrykańską Spar Group. To szyldy tej sieci zawisną na ponad 70 punktach Piotra i Pawła.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl