Trwa ładowanie...
oprac. Tomasz Sąsiada
14-02-2018 20:33

PiS chce przyspieszyć realizację Mieszkania+. Będzie specustawa

Rada Mieszkalnictwa omówiła w środę założenia specustawy, która pomoże w przyspieszeniu sztandarowego projektu PiS, który złapał zadyszkę.

Share
PiS chce przyspieszyć realizację Mieszkania+. Będzie specustawaŹródło: East News, fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER
d442yt2

Rada Mieszkalnictwa powstała pod koniec stycznia i jest odpowiedzialna za koordynowanie rządowego programu Mieszkanie+. Jak poinformował w środę minister rozwoju Jerzy Kwieciński, dzięki specustawie szybciej przekształci się grunty i dostanie wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę mieszkań w ramach programu.

Ma to zająć nie pięć lat, jak to jest obecnie, a zaledwie pół roku. Mimo tak szybkiej procedury, Kwieciński zapewnił, że nie grozi nam rozwój chaotycznej zabudowy. Inwestorzy będą mieli obowiązek budować wedle rygorystycznych reguł urbanistycznych.

d442yt2

Domy w ramach Mieszkania+ mają powstawać na gruntach udostępnionych między innymi przez Pocztę Polską, PKP czy Agencję Nieruchomości Rolnych. Pierwsze budynki już powstają, ale realizacja programu idzie powoli. To dlatego po rekonstrukcji rządu to premier Morawiecki przejął nadzór nad Mieszkaniem+. Wcześniej zajmował się nim minister budownictwa Andrzej Adamczyk.

Mieszkanie+. Gdzie, kiedy i dla kogo?

d442yt2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d442yt2
d442yt2