Trwa ładowanie...

PiS chce przyspieszyć realizację Mieszkania+. Będzie specustawa

Rada Mieszkalnictwa omówiła w środę założenia specustawy, która pomoże w przyspieszeniu sztandarowego projektu PiS, który złapał zadyszkę.

Share
PiS chce przyspieszyć realizację Mieszkania+. Będzie specustawa
Źródło: East News, fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER
d3fwnjn

Rada Mieszkalnictwa powstała pod koniec stycznia i jest odpowiedzialna za koordynowanie rządowego programu Mieszkanie+. Jak poinformował w środę minister rozwoju Jerzy Kwieciński, dzięki specustawie szybciej przekształci się grunty i dostanie wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę mieszkań w ramach programu.

Ma to zająć nie pięć lat, jak to jest obecnie, a zaledwie pół roku. Mimo tak szybkiej procedury, Kwieciński zapewnił, że nie grozi nam rozwój chaotycznej zabudowy. Inwestorzy będą mieli obowiązek budować wedle rygorystycznych reguł urbanistycznych.

d3fwnjn

Domy w ramach Mieszkania+ mają powstawać na gruntach udostępnionych między innymi przez Pocztę Polską, PKP czy Agencję Nieruchomości Rolnych. Pierwsze budynki już powstają, ale realizacja programu idzie powoli. To dlatego po rekonstrukcji rządu to premier Morawiecki przejął nadzór nad Mieszkaniem+. Wcześniej zajmował się nim minister budownictwa Andrzej Adamczyk.

Mieszkanie+. Gdzie, kiedy i dla kogo?

d3fwnjn

Podziel się opinią

Share
d3fwnjn
d3fwnjn