14-02-2018 (20:33)

PiS chce przyspieszyć realizację Mieszkania+. Będzie specustawa

Rada Mieszkalnictwa omówiła w środę założenia specustawy, która pomoże w przyspieszeniu sztandarowego projektu PiS, który złapał zadyszkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe prawo ma usprawnić przekształcanie gruntów i uzyskiwanie pozwoleń.
Nowe prawo ma usprawnić przekształcanie gruntów i uzyskiwanie pozwoleń. (East News, Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER)
WP

Rada Mieszkalnictwa powstała pod koniec stycznia i jest odpowiedzialna za koordynowanie rządowego programu Mieszkanie+. Jak poinformował w środę minister rozwoju Jerzy Kwieciński, dzięki specustawie szybciej przekształci się grunty i dostanie wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę mieszkań w ramach programu.

Ma to zająć nie pięć lat, jak to jest obecnie, a zaledwie pół roku. Mimo tak szybkiej procedury, Kwieciński zapewnił, że nie grozi nam rozwój chaotycznej zabudowy. Inwestorzy będą mieli obowiązek budować wedle rygorystycznych reguł urbanistycznych.

WP

Domy w ramach Mieszkania+ mają powstawać na gruntach udostępnionych między innymi przez Pocztę Polską, PKP czy Agencję Nieruchomości Rolnych. Pierwsze budynki już powstają, ale realizacja programu idzie powoli. To dlatego po rekonstrukcji rządu to premier Morawiecki przejął nadzór nad Mieszkaniem+. Wcześniej zajmował się nim minister budownictwa Andrzej Adamczyk.

Mieszkanie+. Gdzie, kiedy i dla kogo?

WP
WP