Trwa ładowanie...
ycipk-1d6chi

Pizza hawajska jak disco-polo. Nikt nie lubi, a większość zamawia

Memy z pizzą hawajską dosłownie zalewają internet. Ich treść najczęściej wyszydza i wyśmiewa połączenie ananasa z serem i szynką. Tymczasem okazuje się, że był to jeden z najczęściej zamawianych rodzajów pizzy w 2019 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pizza z ananasem. Większość wybrzydza, a tymczasem jest to bardzo popularna pizza wśród Polaków.
Pizza z ananasem. Większość wybrzydza, a tymczasem jest to bardzo popularna pizza wśród Polaków. (iStock.com)
ycipk-1d6chi

Dane zebrane w raporcie platformy PizzaPortal.pl o upodobaniach Polaków pokazują, że pizza hawajska była piątą najpopularniejszą pizzą zamawianą przez nas w 2019 roku. Wyżej ceniliśmy sobie wyłącznie capricciosę, margheritę, pepperoni oraz salami.

Oznacza to, że hawajską cenimy sobie wyżej, niż np. klasyczną włoską. Połączenie sera i ananasa trafia do naszych gustów bardziej, niż np. sama serowa, prosciutto, czy z grzybami.

PizzaPortal.pl podaje również, że Polacy najchętniej wybierają pizzę. Jej udział we wszystkich zamawianych produktach wynosi niecałe 55,5 proc.

ycipk-1d6chi

Zobacz "Czy to się opłaca": Gumy kulki i turbo wciąż w sprzedaży. Sprawdziliśmy, czy opłaca się je kupić

Na drugim miejscu znalazła się kuchnia amerykańska – jej udział wyniósł ok. 27,2 proc. wszystkich zamówień. Podium zamykają dania kebab. Ich udział wynosi ok. 6,1 proc. Kolejne miejsca zajmują dania kuchni azjatyckiej, arabskiej, a nawet domowej oraz pierogi.

Sprawdź: Znamy datę otwarcia Suntago Wodny Świat. Szykujcie klapki i kąpielówki, już za moment będzie można kupić bilety

ycipk-1d6chi

PizzaPortal.pl jest portalem, który umożliwia zamówienie jedzenia online. Istnieje od 2010 roku. W jego zasobach znaleźć można oferty blisko 4 tys. restauracji zlokalizowanych w ponad 300 miastach Polski.

Dowiedz się: Górale oszukują na oscypkach?! Nie daj się nabrać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1d6chi

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1d6chi

ycipk-1d6chi
ycipk-1d6chi