Trwa ładowanie...
dakavcu

PKM Duda kończy działalność w zakresie uboju wołowego

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Zarząd PKM Duda podjął decyzji w zakresie likwidacji oddziału spółki w Hucie oraz zakończeniu działalności w zakresie uboju wołowego, podał Koncern.

Share
dakavcu

"Podjęcie decyzji w w/w zakresie podyktowane jest wynikiem analizy dotyczącej perspektyw rozwoju tego segmentu biznesu w Polsce, oraz analizy kosztowej funkcjonowania zakładu ubojowego w Hucie w odniesieniu do stosunkowo małej skali prowadzonej działalności przez grupę kapitałową w tym obszarze" - czytamy w komunikacie.

PKM Duda zadeklarował jednocześnie, że zamierza koncentrować się na swojej działalności podstawowej, tj. uboju wieprzowym, rozwoju sieci dystrybucyjnej na terenie całego kraju oraz działaniach mających na celu rozwinięcie produkcji wędlin i przetwórczych mocy produkcyjnych w ramach grupy kapitałowej.

"Zamknięcie przez emitenta oddziału w Hucie nie wpłynie na kierunki oraz sposoby realizacji przyjętej strategii, która zakłada podjęcie działań służących realizacji przyjętych założeń w średnim okresie pięciu lat, tj. do 2019 r." - zastrzeżono także w komunikacie.

Polski Koncern Mięsny Duda to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r.

(ISBnews)

dakavcu

Podziel się opinią

Share
dakavcu
dakavcu