Trwa ładowanie...
d4csj8w

PKN Orlen może rozważyć przejęcia stacji paliw w Austrii lub Szwajcarii

Warszawa, 06.05.2015 (ISBnews) - PKN Orlen chce rozwijać swoje sieci detaliczne w Niemczech i Czechach. Może także rozważyć przejęcia stacji paliw i wejścia na rynek Austrii lub Szwajcarii, poinformował prezes spółki Jacek Krawiec.

Share
d4csj8w

"Myśląc o dodatkowych rynkach można byłoby ewentualnie rozważyć nabycie stacji paliw w Austrii lub Szwajcarii jako krajach sąsiednich dla rynków, na których już jesteśmy, ale dziś żadnych rozmów w tej sprawie nie prowadzimy" - powiedział Krawiec w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Jak zaznaczył, możliwości przejęcia atrakcyjnych sieci w krajach, w których działa Orlen, zwłaszcza w Niemczech, są bardzo ograniczone. "Jednak segment detaliczny notuje coraz lepsze wyniki, więc jeśli pojawią się odpowiednie cele do akwizycji, możemy być poważnie zainteresowani" - powiedział.

Orlen planuje rozwijać sieci detaliczne w Niemczech i w Czechach, chce poprawić model biznesowy pod kątem wydajności sklepów i segmentu gastronomicznego. Obecnie udział rynkowy spółki w tych krajach szacowany jest na odpowiednio 6% i 15%.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł.

(ISBnews)

d4csj8w

Podziel się opinią

Share
d4csj8w
d4csj8w