Trwa ładowanie...

PKN Orlen planuje dalsze odwierty za gazem łupkowym

Warszawa, 23.07.2014 (ISBnews) - Orlen Upstream z grupy PKN Orlen realizuje obecnie  11 odwiert poszukiwawczy w gminie Mełgiew i nie wyklucza przeprowadzenia na nim testu produkcyjnego. Ponadto w II półr. zamierza także wykonać także kolejny horyzontalny odwiert za gazem łupkowym w Nowym Stręczynie, poinformował Orlen.

PKN Orlen planuje dalsze odwierty za gazem łupkowymŹródło: Materiały prasowe
dfrnlpt
dfrnlpt

Orlen Upstream z grupy PKN Orlen realizuje obecnie 11 odwiert poszukiwawczy w gminie Mełgiew i nie wyklucza przeprowadzenia na nim testu produkcyjnego. Ponadto w II półr. zamierza także wykonać także kolejny horyzontalny odwiert za gazem łupkowym w Nowym Stręczynie, poinformował Orlen.

"Koncern utrzymuje silne zaangażowanie w segmencie poszukiwań i wydobycia węglowodorów. Konsekwentnie prowadzone są prace poszukiwawcze w Polsce. Orlen Upstream realizuje obecnie 11 odwiert poszukiwawczy w gminie Mełgiew, na terenie powiatu świdnickiego. W przypadku pozytywnych wyników analiz próbek skał z otworu Lublin-OU1, wykonany zostanie krótki test produkcyjny. Jego analiza wraz z interpretacją zgromadzonych danych geologicznych umożliwi zaplanowanie dalszych działań mających na celu dokumentację potencjalnego złoża" - czytamy w komunikacie.

"W drugiej połowie roku Orlen Upstream zamierza wykonać także kolejny horyzontalny odwiert w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż węglowodorów w miejscowości Nowy Stręczyn. W III kwartale 2014 r. planowane jest też poddanie wielostopniowemu szczelinowaniu hydraulicznemu poziomego odcinka otworu Stoczek-OU1K" - napisała dalej spółka.

Strategia Orlenu na lata 2014-2017 w segmencie wydobycia w Polsce zakłada, że konsekwentnie prowadzone będą poszukiwania gazu i ropy oraz prace zmierzające do dostosowania technologii wydobywczej do specyfiki niekonwencjonalnych złóż węglowodorów w naszym kraju. Planowane jest także dalsze zwiększanie wydobycia w Kanadzie do 16 tys. boe/dziennie oraz wzrost zasobów 2P do poziomu 53 mln boe w roku 2017.

Grupa PKN Orlen zarządza siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły 113,85 mld zł w 2013 r.

dfrnlpt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfrnlpt