Trwa ładowanie...
d4333sf

PKN Orlen: Przeprowadzono pierwszą synchronizację bloku we Włocławku z siecią

Warszawa, 13.01.2016 (ISBnews) - PKN Orlen pomyślnie przeprowadził pierwszą synchronizację bloku gazowo-parowego we Włocławku z krajową siecią energetyczną, do której trafiły pierwsze dostawy prądu realizowane przez nową elektrociepłownię, podała spółka.

Share
d4333sf

"Dzisiejsze testy stanowią jedną z ostatnich faz przygotowania do uruchomienia bloku PKN Orlen o mocy 463 MWe. Liczymy, że po przeprowadzeniu finalnej fazy, czyli kompletnych pomiarów parametrów gwarantowanych, odbiór inwestycji nastąpi w połowie roku" - powiedział członek zarządu ds. rozwoju i energetyki PKN Orlen Piotr Chełmiński, cytowany w komunikacie.

W kolejnych etapach rozruchu bloku, spółka skoncentruje się na przygotowaniu i przeprowadzeniu niezbędnych testów wynikających z Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej oraz pracach regulacyjnych i optymalizacyjnych.

PKN Orlen rozpoczął budowę bloku gazowo-parowego we Włocławku w kwietniu 2013 r. Wartość inwestycji wyniesie wraz z serwisem 1,4 mld zł. Elektrownię buduje konsorcjum General Electric i SNC-Lavalin Polska.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł. Spółka notowana jest na rynku głównym GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d4333sf

Podziel się opinią

Share
d4333sf
d4333sf