Trwa ładowanie...
d4lafnh
d4lafnh

PKN Orlen: Rafineria Unipetrolu w Kralupach wznowiła produkcję

Warszawa, 10.10.2016 (ISBnews) - Unipetrol - spółka zależna PKN Orlen - wznowił proces produkcyjny w rafinerii w Kralupach po awarii instalacji krakingu katalicznego (Fluid Catalytic Crac, FCC), do której doszło w maju tego roku, podała grupa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4lafnh

"Udało nam się wykorzystać ten nieplanowany postój remontowy na przeprowadzenie dodatkowych prac modernizacyjnych i wykonanie regularnej konserwacji wszystkich obiektów w kompleksie, która pierwotnie zaplanowana była na 2017 rok" - powiedział członek zarządu Unipetrolu ds. produkcji rafineryjnej Krzysztof Zdziarski, cytowany w komunikacie.

Prace naprawcze jednostki FCC, która służy do konwersji frakcji węglowodorowych o wysokiej temperaturze wrzenia i wysokiej masie cząsteczkowej we frakcje lekkie (LPG, benzyna, olej napędowy), objęły wymianę uszkodzonych części instalacji, których wartość oszacowano na 0,4 mld CZK.

Dzięki wykonanym pracom kolejny regularny przegląd modernizacyjny powinien nastąpić nie wcześniej niż w 2018 r., podkreślono w materiale.

d4lafnh

Rafineria w Kralupach, to obok kompleksu rafineryjnego w Litvinovie, jedna z dwóch rafinerii PKN Orlen w Czechach. Obie zarządzane są przez Ceska Rafinerska, której jedynym udziałowcem jest Unipetrol. Jej zdolność przerobu wynosi 3,3 mln ton ropy rocznie.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d4lafnh

Podziel się opinią

Share
d4lafnh
d4lafnh