Trwa ładowanie...
d2dbyiu

PKN Orlen zakłada w '16 rozpoczęcie produkcji i wypracowanie EBIT na wydobyciu gazu łupkowego

30.11. Warszawa (PAP) - PKN Orlen zakłada w latach 2013-17 inwestycje w poszukiwania i wydobycie gazu oraz ropy na poziomie do 5,1 mld zł. W ramach puli podstawowej w wysokości 2,4...

Share
d2dbyiu

30.11. Warszawa (PAP) - PKN Orlen zakłada w latach 2013-17 inwestycje w poszukiwania i wydobycie gazu oraz ropy na poziomie do 5,1 mld zł. W ramach puli podstawowej w wysokości 2,4 mld zł planuje m.in. wykonanie min. 50 odwiertów na posiadanych koncesjach. Założone tempo inwestycji w zakresie gazu łupkowego ma umożliwić rozpoczęcie produkcji i wypracowanie zysku operacyjnego w 2016 r. - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Przyjęte tempo inwestycji w zakresie gazu łupkowego w Polsce umożliwi rozpoczęcie produkcji i wypracowanie zysku operacyjnego już w horyzoncie planu średnioterminowego, tj. w 2016 r." - podała spółka w komunikacie prasowym.

Zgodnie z przyjętą strategią PKN Orlen w latach 2013-17 inwestycje w segmencie wydobycia wyniosą do 5,1 mld zł.

"Obecność niekonwencjonalnych źródeł gazu w Polsce tworzy potencjał do wyrównania tej luki dzięki własnemu wydobyciu, bez zwiększania importu błękitnego paliwa. W ciągu nadchodzących lat koncern może zainwestować w poszukiwania i wydobycie gazu oraz ropy do 5,1 mld zł. W ramach puli podstawowej w wysokości 2,4 mld zł PKN Orlen planuje m.in. wykonanie co najmniej 50 odwiertów na posiadanych koncesjach - w tym odwiertów produkcyjnych na koncesji Lublin Shale" - napisano w komunikacie.

"Koncern zalokował dodatkowe środki na segment wydobycia w wysokości 2,7 mld zł, które w zależności od wyników prac mogą zostać przeznaczone na kolejne odwierty, a także na nabycie dodatkowych koncesji łupkowych w Polsce oraz potencjalnie projekty M&A" - dodano.(PAP)

gsu/ jtt/

d2dbyiu

Podziel się opinią

Share
d2dbyiu
d2dbyiu