Trwa ładowanie...

PKN Orlen znowu obniżył ceny paliw na swoich stacjach

PKN Orlen wprowadził kolejną obniżkę cen detalicznych paliw na stacjach własnych w wysokości 10 gr na litrze benzyny i 5 gr na litrze oleju napędowego.

PKN Orlen znowu obniżył ceny paliw na swoich stacjachŹródło: Orlen
d35ocst
d35ocst

Jak poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe płockiego koncernu, obowiązujące maksymalne ceny paliw na stacjach własnych spółki są takie same dla benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 oraz oleju napędowego i wynoszą obecnie 5,09 zł za litr.

Według PKN Orlen, od początku sierpnia maksymalna cena benzyny na stacjach własnych płockiego koncernu spadła o 30 gr na litrze, a cena oleju napędowego o 10 gr na litrze.

"Obniżając ceny detaliczne PKN Orlen zamierza wykorzystać ostatnie tygodnie sezonu wakacyjnego dla dalszego pobudzania popytu na paliwa, szczególnie benzyny, w okresie powrotów z urlopu" - podała w komunikacie spółka. Podkreślono w nim, że jak wynika z badań TNS OBOP, sieć placówek PKN Orlen należy do najczęściej odwiedzanych stacji benzynowych w Polsce - w ciągu ostatnich dwóch miesięcy korzystało z nich 42 proc. kierowców.

d35ocst

Ostatnią obniżkę cen detalicznych paliw w tej samej wielkości PKN Orlen wprowadził na swych stacjach 10 sierpnia. Wtedy płocki koncern informował, że "uważnie obserwuje sytuację na rynkach surowcowych i walutowych, które determinują ceny paliw na stacjach benzynowych i szybko reaguje, gdy pojawiają się możliwości obniżek, które pobudzają popyt na paliwa".

PKN Orlen podkreślał wówczas, że "dalsze utrzymanie tendencji spadkowej cen paliw" będzie uzależnione "od wpływu czynników makroekonomicznych, w szczególności rozwoju sytuacji na rynkach paliw i relacji złotego do walut obcych, zwłaszcza dolara amerykańskiego".

d35ocst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ocst