Trwa ładowanie...
d1gh3w9
07-03-2016 12:43

PKO BP chce przedstawić nową strategię w maju, nie wyklucza akwizycji

Warszawa, 07.03.2016 (ISBnews) - PKO Bank Polski zamierza przedstawić w maju nową strategię, która będzie zakładała  - oprócz rozwoju organicznego - również akwizycje, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło.

d1gh3w9

"Nie chcieliśmy, by nowa strategia była przyjmowana w okresie zmieniającej się rady nadzorczej. W okolicach maja powinniśmy być gotowi z nową strategią. Nie widzimy rzeczy, które gwałtownie byśmy zmieniali. To, co robimy do tej pory będzie kontynuowane" - powiedział Jagiełło podczas konferencji prasowej.

"Chcemy bardziej pokazać trendy, które będą dłuższe niż rok, czy 3 lata, a mniej uwagi poświęcić temu, co dotyczy rynku kredytowego, wolumenów. Jesteśmy w okresie większej zmienności, niż w okresie ostatnich kilku lat. Jest dużo niepewności. Widzimy, że bilans ryzyk jest większy niż rok czy dwa lata temu" - dodał prezes.

Jagiełło zaznaczył, że podejście PKO BP do akwizycji będzie "oportunistyczne".

"Rozwój organiczny i akwizycje - tu będzie kontynuacja, ale z podejściem oportunistycznym. Jesteśmy dużym bankiem i nie musimy bardzo szybko rosnąć. Nie będziemy działali agresywnie. Boję się natomiast, że będą takie sytuacje, gdzie trzeba będzie posprzątać po okresie niekontrolowanego rozwoju niektórych podmiotów na rynku finansowym. Stabilność sektora to jeden z najważniejszych celów" - powiedział także prezes.

W 2015 r. bank miał 2 610 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 3 254 mln zł zysku rok wcześniej.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d1gh3w9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gh3w9