ycipk-2fun9v
ycipk-2fun9v

PKO BP optymalizuje strukturę grupy, przejmie część Inteligo Financial Services

Warszawa, 05.06.2014 (ISBnews) – W ramach optymalizacji struktury grupy kapitałowej PKO Bank Polski przejmie specjalistów ds. IT i bezpieczeństwa oraz zasoby...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2fun9v

Warszawa, 05.06.2014 (ISBnews) – W ramach optymalizacji struktury grupy kapitałowej PKO Bank Polski przejmie specjalistów ds. IT i bezpieczeństwa oraz zasoby informatyczne z Inteligo Financial Services, zaś pozostała część spółki zostanie połączona z PKO BP Finat, poinformował bank. Efekt synergii w grupie bank określił na poziomie 5 mln zł rocznie.

„Najważniejsze korzyści integracji to uporządkowanie i zwiększenie przejrzystości grupy kapitałowej, lepsze wykorzystanie zasobów IT oraz kompetencji w obszarze bankowości elektronicznej i poprawa bezpieczeństwa procesów. Nowoczesne technologie to główny obszar inwestycji banku. Dzięki temu powinniśmy osiągnąć efekt synergii w grupie na poziomie 5 mln zł rocznie" – powiedział dyrektor ds. strategii i inwestycji PKO BP Paweł Borys, cytowany w komunikacie.

W pierwszym etapie, który zakończy się w lipcu 2014 roku, część zasobów IFS, związanych głównie z usługami świadczonymi na rzecz PKO BP, znajdzie się bezpośrednio w banku.

ycipk-2fun9v

„ Przeniesione zostaną usługi wsparcia i utrzymania systemów informatycznych (m.in. usługi autoryzacji, obsługi kanałów zdalnych, prowadzenia serwisów teleinformatycznych), a także projekty informatyczne, np. związane z integracją z bankiem Nordea. PKO Bank Polski odkupi też niemal całą infrastrukturę informatyczną IFS" – czytamy dalej.

Bank podkreślił, że dokonywane zmiany nie będą miały wpływu na obniżenie poziomu zatrudnienia w jednostkach i komórkach organizacyjnych banku, do których przyjęci zostaną pracownicy spółki. Nie spowoduje to również żadnych zmian w ofercie bankowości elektronicznej pod marką Inteligo ani nie wpłynie na obsługę klientów.

W drugim etapie, zaplanowanym na IV kwartał 2014 roku, nastąpi fuzja IFS z PKO BP Finat. Do połączonej spółki trafią m.in. usługi utrzymaniowe i projekty informatyczne realizowane na rzecz spółek spoza grupy PKO, doładowania telefonów komórkowych, usługi pośrednictwa ubezpieczeniowego czy dystrybucja raportów oferowanych przez BIK.

„Fuzja przyczyni się do rozszerzenia oferty i kompetencji firmy Finat. Pozwoli też na koncentrację zadań związanych ze świadczeniem usług w obszarze wsparcia działalności instytucji finansowych w jednym podmiocie w grupie kapitałowej" – podał także bank.

ycipk-2fun9v

Inteligo Financial Services to spółka informatyczna, której najważniejszym projektem jest platforma bankowości elektronicznej Inteligo, kupiona wraz ze spółką w 2002 roku przez PKO. Od tego czasu IFS świadczy usługi IT i wsparcia dla PKO BP, spółek grupy kapitałowej oraz klientów zewnętrznych takich jak PZU, Bank Pocztowy czy Mennica.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 203,151 mld zł na koniec I kw. 2014 r.

(ISBnews)

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2fun9v

ycipk-2fun9v
ycipk-2fun9v