Trwa ładowanie...
d2jpkw7

PKP Cargo liczy na kilkadziesiąt mln zł rocznych oszczędności na kosztach energii

27.11. Warszawa (PAP) - PKP Cargo liczy na kilkadziesiąt milionów złotych rocznych oszczędności, które ma przynieść nowa umowa z dostawcą energii elektrycznej, spółką PKP...

Share
d2jpkw7

27.11. Warszawa (PAP) - PKP Cargo liczy na kilkadziesiąt milionów złotych rocznych oszczędności, które ma przynieść nowa umowa z dostawcą energii elektrycznej, spółką PKP Energetyka - poinformowała spółka w komunikacie.

PKP Cargo podpisało z PKP Energetyka we wtorek umowę na sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej do 2016 roku o łącznej wartości 1.026 mln zł netto (1.262,6 mln zł brutto). Umowa dotyczy sprzedaży energii trakcyjnej, służącej do zasilania lokomotyw. Jak podano w komunikacie nowa umowa ma charakteryzować się większą od poprzednich kontraktów elastycznością w zakresie ilości oraz terminu kupowanej energii.

"Realizujemy nasze zapowiedzi dotyczące optymalizacji kosztów. Energia elektryczna stanowi trzecią pozycję kosztową w naszym bilansie. Dzięki podpisanej umowie oczekujemy, że uda się nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt milionów złotych rocznie" - powiedział, cytowany w komunikacie, Adam Purwin, pełniący obowiązki prezesa PKP Cargo.

PKP Cargo podała w komunikacie, że łączna wartość pracy przewozowej wykonanej przez pociągi zasilane z trakcji stanowi około 75 proc. łącznej pracy przewozowej grupy. (PAP)

kuc/ osz/

d2jpkw7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jpkw7
d2jpkw7