Trwa ładowanie...
d1nn8gs

PKP Cargo ma do 40 mln euro kredytu z EBI na finansowanie lokomotyw

Warszawa, 19.07.2016 (ISBnews) - PKP Cargo zawarło z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę, na podstawie której udostępniony zostanie spółce kredyt inwestycyjny do maksymalnej wysokości 40 mln euro, przeznaczony na finansowanie i/lub refinansowanie zakupu lokomotyw wielosystemowych, podało PKP Cargo.

Share
d1nn8gs

"Zgodnie z treścią umowy kredyt będzie dostępny w okresie 48 miesięcy od daty zawarcia umowy. Kredyt może być uruchamiany w euro lub złotym, w zależności od wyboru kredytobiorcy. Kredytobiorca jest zobowiązany do spłaty kredytu w ratach na warunkach określonych w umowie, przy czym całkowita spłata kredytu powinna nastąpić najpóźniej do dnia 19 lipca 2035 r." - czytamy w komunikacie.

Stopa oprocentowania mająca zastosowanie do każdego wykorzystania kredytu jest równa zmiennej stopie EURIBOR/WIBOR powiększonej o marżę banku. Umowa przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez konieczności uiszczenia dodatkowych opłat. Kredyt nie jest zabezpieczony na aktywach spółki, podano również.

Spółka zawarła w grudniu 2013 r. umowę kredytową z bankiem, a w dniu 18 marca 2016 r. został podpisany aneks do przedmiotowej umowy. W ramach tej umowy bank udostępnił kwotę 240 mln zł, przy czym całkowita spłata kredytu powinna nastąpić do 3 grudnia 2020 r. Kredyt dostępny jest do 3 grudnia 2016 r. Na dzień sporządzania raportu dostępna kwota kredytu to 155 mln zł, przypomniano.

d1nn8gs

Umowa na dostawę 15 lokomotyw dla PKP Cargo, warta 315 mln zł, została podpisana we wrześniu ub.r.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (47,8% udziału w rynku według masy i 55,9% według pracy przewozowej w 2015 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d1nn8gs

Podziel się opinią

Share
d1nn8gs
d1nn8gs