Trwa ładowanie...
d2r1fhh

PKP i Przewozy Regionalne podpisały list intencyjny ws. wspólnego biletu

Warszawa, 15.07.2016 (ISBnews) - Przedstawiciele Grupy PKP (PKP Intercity i PKP Informatyka) oraz Przewozów Regionalnych (PR) podpisali list intencyjny ws. wspólnego wydruku biletów tych przewoźników, poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB). Podpisanie listu miało miejsce podczas pierwszego posiedzenia Komitetu Sterującego do spraw projektu "Wspólnego Biletu", który zdecydował także o zaproszeniu do prac nad wspólnym biletem przewoźników samorządowych.

Share
d2r1fhh

"Dostrzegamy konieczność realizacji projektu, który umożliwi pasażerowi zakup jednego biletu na cały przejazd, niezależnie od kanału sprzedaży i przewoźnika. Zgłosiliśmy go jako projekt flagowy do Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, czyli tzw. planu Morawieckiego" - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma, cytowany w komunikacie.

Komitet został powołany zarządzeniem ministra infrastruktury i budownictwa z 30 maja 2016 r. jako organ pomocniczy ministra infrastruktury i budownictwa. Jego głównym zadaniem jest wyznaczanie kierunków rozwoju oraz inicjowanie, koordynowanie i monitorowanie kluczowych działań, podejmowanych w zakresie przygotowania i wdrożenia wspólnego biletu. Komitet decyduje również o optymalnym sposobie jego realizacji. Zasadnicza część prac odbywać się będzie w ramach Zespołu Projektowego, powołanego dla realizacji zadań zaplanowanych i wyznaczonych przez Komitet, przypomniano.

"Ze względu na złożony charakter projektu, będziemy go realizować etapowo. W pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję odnośnie wybranych założeń projektu, następnie uzgodnić model współpracy w ramach Grupy PKP oraz przewoźników regionalnych i ustalić zakres działań koniecznych do podjęcia w perspektywie krótko- i długoterminowej" - zapowiedział Stomma.

Koncepcja wspólnego biletu znalazła swoje odzwierciedlenie w dokumentach programowo-strategicznych, takich jak Strategia Rozwoju Transportu do 2020 roku (SRT), Strategia Rozwoju Kraju 2020, Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego oraz Krajowa Polityka Miejska, podkreśliło MIB.

(ISBnews)

d2r1fhh

Podziel się opinią

Share
d2r1fhh
d2r1fhh