Trwa ładowanie...
skycash

PKP Intercity oraz SkyCash testują mobilną sprzedaż biletów kolejowych

SkyCash i PKP Intercity rozpoczęły pilotaż nowego narzędzia umożliwiającego kupowanie biletów kolejowych przez komórkę, poinformowała rzecznik PKP Intercity Zuzanna Szopowska. Start usługi zaplanowano na przełom listopada i grudnia 2014 roku
Share
PKP Intercity oraz SkyCash testują mobilną sprzedaż biletów kolejowych
Źródło: Fotolia, Fot: Studio Portosabbia
dfwadbk

.

- Rozwijamy nowoczesne kanały sprzedaży, które oszczędzają czas naszych klientów i ułatwiają im planowanie podróży - powiedziała Szopowska.

- Rozwiązanie, które jest w fazie testów, pozwala zaoszczędzić czas, oferując jednocześnie cały szereg dodatkowych usług, jak płatności za bilety komunikacji miejskiej i parkowanie w kilkudziesięciu miastach, wypłacanie gotówki z bankomatów, przelewy na numer telefonu czy zakup biletów do kina. Za pomocą aplikacji będzie można kupować bilety na wszystkie połączenia krajowe PKP Intercity, obsługiwane przez pociągi EIC oraz TLK - czytamy w komunikacie.

dfwadbk

Użytkownicy aplikacji SkyCash wyszukują połączenie oraz określają parametry, np. liczbę biletów, rodzaj zniżki, klasę czy rodzaj wagonu. Po dokonaniu płatności kartą lub środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash ich bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci urządzenia, w zakładce "kontrola". Tym samym, podczas podróży nie muszą mieć połączenia z Internetem. Wszystkie bilety są dodatkowo wysyłane na ich adres e-mail. Osoby korzystające ze SkyCash będą mogli wybrać opcję zakupu biletów wraz z fakturą VAT. Aplikacja obejmuje również szybką i wygodną opcję ich zwrotu, bez konieczności udawania się do dworcowej kasy.

- Rozwiązanie pozwoli pasażerom PKP Intercity kupować bilety przez komórkę 24 godziny na dobę. W wielu miastach, w których pociągi PKP Intercity są codziennie obecne, system oferuje również płatności za parkowanie i bilety komunikacji miejskiej - dodał Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash.

SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Stosowany jest m.in. do kupowania biletów komunikacji miejskiej i kolejowych, płatności za parkowanie, zasilania telefonów na kartę, wypłacania gotówki z bankomatów, kupowania biletów do kina, a także do rozliczeń pomiędzy znajomymi i płatności za domowe rachunki.

dfwadbk

Podziel się opinią

Share
dfwadbk
dfwadbk