Trwa ładowanie...
odszkodowania
03-12-2014 11:40

PKP Intercity zmienia zasady odszkodowań za opóźnienia

Od środy nie tylko pasażerowie pociągów międzynarodowych, ale również wszystkich połączeń krajowych będą mieli prawo do odszkodowania w wys. 50 proc. ceny biletu, gdy pociąg opóźni się dwie godziny lub więcej. W związku z unijnym rozporządzeniem, od PKP Intercity zaczyna stosować nowe zasady odszkodowań za opóźnienia pociągów.

PKP Intercity zmienia zasady odszkodowań za opóźnieniaŹródło: WP.PL, fot: Jan Bolanowski
d41fbxf
d41fbxf

- Zmiana polega na tym, że od dziś wszyscy pasażerowie naszych pociągów kursujących zarówno za granicę, do państw Unii Europejskiej, jak i krajowych, mają takie same prawa - mówi Beata Czemerajda z PKP Intercity.

- Jeśli pociąg opóźni się przynajmniej godzinę, wtedy mamy prawo do rekompensaty w wysokości 25 proc. ceny biletu, natomiast jeśli opóźnienie zwiększy się do przynajmniej dwóch godzin, wtedy również kwota rekompensaty wzrasta do 50 proc. ceny biletu - wyjaśnia. Dodaje, że jedynym ograniczeniem jest to, że aby otrzymać rekompensatę jej kwota nie może być mniejsza niż 4 euro.

Dotąd takie zasady odszkodowań dotyczyły tylko połączeń międzynarodowych i najwyższej kategorii pociągów Express InterCity, a teraz obejmą też popularne połączenia TLK.

Od 14 grudnia wchodzi nowy rozkład jazdy PKP Intercity i w tym rozkładzie pojawiają się dwie nowe kategorie pociągów: Express InterCity Premium, czyli Pendolino, i pociągi InterCity. Jak wyjaśnia Czemerajda, te ostatnie "są cenowo TLK-ami, natomiast przewyższają je standardem, bo są na nowych i zmodernizowanych wagonach". "I w tych pociągach również będą obowiązywały te same zasady odszkodowań" - dodaje.

d41fbxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41fbxf