Trwa ładowanie...
d16yb0m
d16yb0m

PKP mogą spłacić dług nawet z samej sprzedaży nieruchomości najdalej w 2016 r.

Warszawa, 04.02.2015 (ISBnews) - Polskie Koleje Państwowe (PKP) mogą uregulować w całości swój dług - wynoszący obecnie 1 mld zł - do końca 2015 r. w przypadku prywatyzacji PKP Energetyka i TK Telekom, lub w ciągu 2 lat dzięki samej sprzedaży nieruchomości, poinformował członek zarządu PKP S.A. Piotr Ciżkowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d16yb0m

"W tej chwili mamy 1 mld zł długu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a do prywatyzacji pozostały PKP Energetyka i TK Telekom, to na koniec kadencji dług będzie uregulowany. Nawet bez prywatyzacji jesteśmy w stanie uregulować dług dzięki sprzedaży nieruchomości" - powiedział Ciżkowicz dziennikarzom.

Jednak nie ma potrzeby przyspieszać spłaty w stosunku do tego, co się opłaca na rynku, dług PKP nie jest drogi, podkreślił.

Ciżkowicz informował dziś także, że PKP zrealizują zakładany na lata 2012-2015 plan pozyskania 1 mld zł ze sprzedaży nieruchomości w połowie br.

d16yb0m

Podczas niedawnej debaty agencji ISBnews członek zarządu PKP Jarosław Bator poinformował, że PKP mają już 80% nieruchomości z uregulowanym stanem prawnym, co otwiera przed nowo powołaną spółką deweloperską XCity Investments "o wiele większe" możliwości inwestycyjne.

PKP S.A. to właściciel i zarządca istotnej części infrastruktury dworcowej i kolejowej w Polsce. Spółka zarządza ok. 2300 dworcami. Ponadto należy do niej blisko 30 tys. mieszkań i 100 tys. działek nieruchomościowych, z czego ok. 10 tys. ma potencjał komercyjny lub jest przeznaczona na sprzedaż.

(ISBnews)

d16yb0m

Podziel się opinią

Share
d16yb0m
d16yb0m