Trwa ładowanie...
d1rcozq

PKP PLK ogłosiły przetarg na modernizację linii Poznań-Piła

Warszawa, 30.09.2015 (ISBnews) -  PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) ogłosiły przetarg na modernizację 93 km linii z Poznania do Piły. Postępowanie na modernizację to kolejny przetarg PLK ogłoszony we wrześniu w ramach Wielkiej Ofensywy Inwestycji Kolejowych, podała spółka.

Share
d1rcozq

"Realizacja tego projektu poprawi transport kolejowy w Wielkopolsce, w tym ruch aglomeracyjny. Przetarg na linie Poznań - Piła jest kolejnym postępowaniem, które PLK ogłasza we wrześniu w Ramach Wielkiej Ofensywy Inwestycyjnej. To jednocześnie pierwszy przetarg z Regionalnych Programów Operacyjnych nowej perspektywy" - powiedział członek zarządu ds. realizacji inwestycji Marcin Mochocki, cytowany w komunikacie.

Zadanie pn. "Modernizacja linii kolejowej nr 354 Poznań Główny POD - Chodzież - Piła Główna" finansowane będzie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Wykonanie prac zostało zaplanowane na lata 2016-2019.
Dzięki inwestycji PKP PLK podróż na trasie z Poznania do Piły skróci się o ok. 40 min. Prędkość pociągów osobowych zwiększy się do 120 km/h i z trasy będzie mogło skorzystać więcej pociągów, podano również.

Polskie Linie Kolejowe realizują Wielką Ofensywę Inwestycji Kolejowych. We wrześniu ogłoszony został przetarg na linie objazdowe Rail Baltica, miliardowy przetarg na GSM-R oraz dwa przetargi na trasie Kraków - Katowice. W latach 2016 - 2023 zarządca infrastruktury zrealizuje inwestycje za 67 mld zł ujęte w Krajowym Programie Kolejowym.

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq