Trwa ładowanie...
d1jy32m

PKP PLK ogłosiły przetarg na modernizację odcinka linii nr 1 warty ok.0,5 mld zł

Warszawa, 18.11.2016 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) ogłosiły przetarg na modernizację linii kolejowej nr 1 (Warszawa - Katowice) na odcinku Częstochowa - Zawiercie o wartości ok. 0,5 mld zł.

Share
d1jy32m

"Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. obejmuje wymianę torów i sieci trakcyjnej na 44 km odcinku linii kolejowej. Nowe rozjazdy i urządzenia srk zapewnią sprawny przejazd pociągów. W ramach zadania zarządca infrastruktury wyremontuje i przebuduje obiekty inżynieryjne - m.in. 20 mostów, 3 wiadukty i 7 przepustów. Modernizacja istniejących przejazdów kolejowo-drogowych zwiększy poziom bezpieczeństwa. Rozpoczęcie prac planowane jest w 2017 r., natomiast ich zakończenie w 2020 r." - czytamy w komunikacie.

"PLK zwiększają tempo działań związanych z realizacją Krajowego Programu Kolejowego. W listopadzie ogłosiliśmy już postępowania szacowane na ponad 1 mld zł, a przetarg na remont trasy Częstochowa - Zawiercie za 0,5 mld zł zwiększa tę pulę do 1,5 mld zł. W ogłoszonym postępowaniu uwzględniamy już lepsze warunki dla wykonawców. Współpraca z nimi to niezbędny warunek sprawnych inwestycji" - skomentował prezes Ireneusz Merchel, cytowany w komunikacie.

W ramach zadania przebudowane zostaną m.in. perony na 10 stacjach i przystankach (stacje Myszków oraz Poraj i przystanki: Zawiercie Borowe Pole, Myszków Mrzygłód, Myszków Światowit, Myszków Nowa Wieś, Żarki Letnisko, Masłońskie Natalin, Korwinów i Częstochowa Raków).

d1jy32m

Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością rozkładową do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Efektem tego będzie dalsze skrócenie czasu przejazdu z Warszawy przez Częstochowę, w kierunku Katowic oraz zdecydowana poprawa warunków do przewozu towarów. Realizacja projektu to również poprawa komfortu podróży i lepszy dostęp do transportu kolejowego podróżujących na regionalnej trasie Częstochowa - Katowice.

Remont trasy Częstochowa - Zawiercie to ostatni przeznaczony do modernizacji odcinek linii kolejowej nr 1 z Warszawy do Katowic, tzw. Wiedenki. Wykonane dotychczas prace za ponad 3 mld zł brutto zapewniają szybkie połączenia pasażerskie oraz sprawny przewóz towarów. Pasażerowie zyskali krótsze i bezpieczniejsze podróże, a także lepszą obsługę na stacjach i przystankach, podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)

d1jy32m

Podziel się opinią

Share
d1jy32m
d1jy32m