Trwa ładowanie...
d2k01p3

PKP PLK ogłosiły przetarg na remont fragmentu linii Kraków - Katowice

Warszawa, 24.09.2015 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) ogłosiły postępowanie przetargowe na modernizację odcinka Jaworzno Szczakowa - Trzebinia na trasie Katowice - Kraków, podała spółka.

Share
d2k01p3

"To kolejny w tym tygodniu przetarg PLK. Tryb przetargu ograniczonego pozwoli na wybranie dobrze przygotowanych, rzetelnych wykonawców. Projekt realizujemy w ramach unijnego instrumentu finansowego 'Łącząc Europę', który zapewni finansowanie modernizacji linii Katowice - Kraków. PLK w latach 2016-2023 zrealizuje inwestycje o wartości 67 mld zł" - powiedział członek zarządu ds. realizacji inwestycji w PKP PLK Marcin Mochocki, cytowany w komunikacie.

W ramach projektu wykonane będą pomiędzy Jaworznem Szczakową a Trzebinią prace, które obejmują tory na stacjach i szlakach, sieć trakcyjną, urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Również obiekty inżynieryjne mosty i wiadukty są objęte robotami. Przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych wraz z budową dróg objazdowych poprawi poziom bezpieczeństwa na styku toru i drogi. Tak jak na wszystkich modernizowanych przez PLK trasach, tak i tu zmieni się standard obsługi pasażerów dzięki modernizacji peronów i urządzeń obsługi podróżnych w Jaworznie Szczakowej, Jaworznie Ciężkowicach, Balinie, podano również.

Procedura ma charakter ograniczony. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będą cena (waga 80), czas realizacji (10) i gwarancja (10).

Zadanie dotyczy odcinka dwutorowej linii kolejowej pomiędzy Jaworznem Szczakową a Trzebinią na granicy województwa śląskiego i małopolskiego. To ważna trasa leżąca na międzynarodowym korytarzu E 30 łączącym Polskę od Niemiec po Ukrainę. Po zakończeniu prac skróci się czas przejazdu, gdyż pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h, podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)

d2k01p3

Podziel się opinią

Share
d2k01p3
d2k01p3