Trwa ładowanie...
dlmso0x
15-09-2015 13:09

PKP PLK uruchamiają linię z Krakowa do Balic

Warszawa, 15.09.2015 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymały pozwolenie na użytkowanie linii kolejowej z Krakowa do Balic, poinformowała spółka.

dlmso0x
dlmso0x

Pozwolenie na użytkowanie zostało wydany przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. To oznacza, wprowadzenie pociągów na linię od 15 września zgodnie z wszelkimi wymogami, w tym procedurą bezpieczeństwa.

"Po zakończeniu przygotowań po stronie przewoźnika, uruchomione zostaną rozkładowe jazdy na trasie Kraków Główny - Kraków Lotnisko" - czytamy w komunikacie.

Jak poinformowała spółka, dzięki modernizacji linii Kraków-Balice pociągi dojadą bezpośrednio do terminalu lotniska. Wybudowane zostały 3 nowe przystanki: Kraków Młynówka, Kraków Zakliki, Kraków Olszanica, wszystkie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w wiaty, ławki, oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Dodatkowo zmodernizowany został przystanek Kraków Łobzów.

PKP PLK jest zarządcą infrastruktury kolejowej w Polsce, odpowiedzialnym m.in. za układanie rozkładu jazdy dla pociągów pasażerskich, towarowych oraz specjalnych, bezpieczeństwo, utrzymanie infrastruktury i prowadzenie ruchu pociągów. W Polsce jest ponad 18,5 tys. km linii kolejowych.

(ISBnews)

dlmso0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlmso0x