Trwa ładowanie...
d1ejqck

PKP wstrzymuje sprzedaż TK Telekom, wznowi proces w ciągu 6 miesięcy

05.02. Warszawa (PAP) - Polskie Koleje Państwowe zdecydowały o wstrzymaniu sprzedaży TK Telekom. Proces ma zostać wznowiony w ciągu 6 miesięcy, po przeprowadzeniu zmian w...

d1ejqck
d1ejqck

05.02. Warszawa (PAP) - Polskie Koleje Państwowe zdecydowały o wstrzymaniu sprzedaży TK Telekom. Proces ma zostać wznowiony w ciągu 6 miesięcy, po przeprowadzeniu zmian w strukturze telekomunikacyjnej spółki - podały PKP w komunikacie prasowym.

PKP podało w komunikacie, że wstrzymanie transakcji jest spowodowane niesatysfakcjonującymi ofertami firm zainteresowanych zakupem TK Telekom. PKP chce dokonać zmian w strukturze spółki i w ciągu 6 miesięcy ponownie wystawić ją na sprzedaż.

"Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu procesu ponieważ nie dostaliśmy wystarczająco satysfakcjonujących ofert końcowych. Postanowiliśmy dostosować strukturę TK Telekom do potrzeb inwestorów, którzy reprezentowali wyłącznie branżę telekomunikacyjną. Chodzi o ujednolicenie przedmiotu działalności TK Telekom, wyłączenie ze struktury działalności innej niż telekomunikacyjna" - powiedział, cytowany w komunikacie, Jakub Karnowski, prezes PKP.

PKP rozpoczęło obecny proces prywatyzacji TK Telekom we wrześniu 2011 roku i pod koniec lipca 2012 roku konsorcjum Hawe i IT Polpager otrzymało wyłączność na negocjacje.

d1ejqck

Wyłączność minęła we wrześniu 2012 roku i PKP powróciło do równoległych negocjacji także z pozostałymi chętnymi. Negocjacje były prowadzone z GTS, Netią oraz z konsorcjum Hawe i IT Polpager.

TK Telekom jest operatorem telekomunikacyjnym. Świadczy usługi dla biznesu, administracji, operatorów telekomunikacyjnych, kolei i klientów indywidualnych. Spółka zarządza siecią teleinformatyczną liczącą 30 tys. km kabli miedzianych i światłowodowych, które łączą ponad 300 miejscowości. (PAP)

kuc/ asa/

d1ejqck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ejqck