Trwa ładowanie...

PKS Polonus i Polski Bus nawiązują współpracę. Nowa oferta dla pasażerów

Państwowy PKS Polonus i prywatny Polski Bus nawiązały współpracę. Od czwartku pasażerowie kupujący bilety na Polskiego Busa mają także dostęp mają do tras do 100 miast z krajowej oferty Polonusa, a także pięciu z zagranicznego rozkładu jazdy. Chodzi o Lwów, Drohobycz, Truskawiec, Stryj i Kaliningrad.

PKS Polonus i Polski Bus nawiązują współpracę. Nowa oferta dla pasażerówŹródło: Eastnews, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d1v7djc
d1v7djc

To może być najważniejsza umowa na rynku transportowym w tym roku. Państwowy PKS Polonus i prywatny Polski Bus, czyli firmy które od lat ze sobą rywalizowały, nieoczekiwanie nawiązały współpracę. Od czwartku pasażerowie kupujący bilety na Polskiego Busa mają dostęp do tras do 100 miast z krajowej oferty Polonusa, a także pięciu z zagranicznego rozkładu jazdy. Chodzi o Lwów, Drohobycz, Truskawiec, Stryj i Kaliningrad.

Dzięki tej współpracy na platformie sprzedaży Polskiego Busa przybędą 23 nowe linie. Nowością są trasy zagraniczne, czyli połączenia do Lwowa, Drohobycza, Truskawca, Stryja i Kaliningradu. Do Lwowa będą jeździć autokary PKS Polonus. Połączenie będzie obsługiwane we współpracy z ukraińskim partnerem East West Eurolines. Połączenia do Kaliningradu będą natomiast obsługiwane przez partnerską firmę PKS Polonus KonigAvto.

Zdecydowana większość połączeń krajowych ma być obsługiwana przez autokary Scania z floty PKS Polonus. Pojazdy mają klimatyzację, Wi-Fi, gniazdka elektryczne oraz odchylane i w większości pojazdów rozsuwane fotele. Pasażerowie będą mogli odbyć podróż na podstawie numeru rezerwacji otrzymanego w wiadomości e-mail wraz z e-biletem PolskiBus.com. Podczas podróży obowiązywać będzie regulamin przewozów Polonus.

Bilety można kupować od czwartku na terminy od 1 kwietnia. Sprawdziliśmy, ile będą kosztować. Z Warszawy do Lwowa będzie można pojechać za 60 zł, a z Gdańska do Kaliningradu za 50 zł.

d1v7djc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v7djc