Planszówki w dobrej cenie. Nowa oferta Lidla
Długie jesienne wieczory nie muszą kojarzyć się z nudą. Nowa oferta Lidla to dobry pomysł na ożywienie życia rodzinnego. Już od poniedziałku, 3 października, dyskont oferuje zestawy gier planszowych dla dzieci i starszych graczy. Wśród nich: nowości oraz popularne klasyki, które uczą i bawią oraz umilają wspólne spędzenia czasu.
Na półkach sklepów Lidl pojawił się duży wybór znanych i popularnych planszówek. Poza zestawem 30 klasycznych gier (m.in. chińczyk, warcaby, bierki) za 34,99 zł, w ofercie dostępne są m.in. "Gorący ziemniak" (49,99 zł) – trenująca refleks gra rodzinna, bazująca na skojarzeniach i nietypowych pytaniach oraz "BrainBox" (49,99 zł) w sześciu różnych wariantach tematycznych, m.in.: "Polska", "Matematyka", "Świat" czy "Harry Potter", czyli idealny prezent dla miłośników łamigłówek, lubiących ćwiczyć pamięć i zmysł obserwacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków
Na szczególne wyróżnienie zasługuje również planszówka polskiej firmy Rebel, "Wsiąść do pociągu: Europa" (139 zł). Dzięki tej grze poprzez zabawę dzieci mogą uczyć się geografii. W ofercie dla najmłodszych znalazły się natomiast: "Rysostwory", "Kolorki", "W moim domku" oraz "Samochody".
Polska jest planszówkową potęgą
W czasie pandemii gry planszowe mocno zyskały na popularności. Polski rynek gier ma znaczenie w perspektywie globalnej. Jesteśmy trzecim co do wielkości rynkiem w Unii Europejskiej - za Niemcami i Francją. Potwierdza to w rozmowie z money.pl Marcin Ropka, doradca ds. kluczowych klientów i specjalista ds. gier w firmie Ateneum, która jest największym polskim dystrybutorem książek, gier planszowych, zabawek i artykułów papierniczych.
- W Polsce mocno rozwinął się sektor producentów gier planszowych. Jesteśmy takim miejscem w Europie, w którym produkuje się prawie najwięcej, jeśli nawet nie najwięcej gier. Można spokojnie wymienić co najmniej 6-8 producentów, którzy skupiają się wyłącznie na produkcji gier planszowych, przyjmują zamówienia nie tylko z Polski, czy z Unii Europejskiej, ale praktycznie z całego świata - opowiada ekspert.