Trwa ładowanie...
d3ubvnd

Platforma "n" podtrzymuje plan pozytywnej EBITDA w '11 nawet jeśli wygra Ekstraklasę

15.12. Warszawa (PAP) - Platforma "n" podtrzymuje prognozę pozytywnej EBITDA w 2011 roku, nawet jeśli uda się jej wygrać prawa do pokazywania meczów Ekstraklasy - poinformował...

Share
d3ubvnd

15.12. Warszawa (PAP) - Platforma "n" podtrzymuje prognozę pozytywnej EBITDA w 2011 roku, nawet jeśli uda się jej wygrać prawa do pokazywania meczów Ekstraklasy - poinformował dziennikarzy Markus Tellenbach, prezes należącej do TVN spółki.

"Rozmawiamy z Ekstraklasą, oni analizują nasza ofertę. Proces będzie kontynuowany w pierwszym kwartale 2011 roku" - powiedział Tellenbach, zaznaczając, że spółka sama zapłaci na prawa do pokazywania meczów piłki nożnej.

"Jeśli wygramy Ekstraklasę podtrzymujemy pozytywną EBITDA platformy +n+ w przyszłym roku" - dodał.

d3ubvnd

Obecnie, do końca sezonu 2010/2011, prawa do pokazywania meczów Ekstraklasy posiadają Canal Plus Cyfrowy (w każdej kolejce 3 mecze na żywo i w HD) oraz należący do Telekomunikacji Polskiej Orange Sport (6 spotkań na żywo każdej kolejki). Spółki wyłożyły na ten cel 360 mln zł.

Tellenbach spodziewa się, że w przyszłym roku za te prawa trzeba będzie zapłacić więcej.

W połowie października Telekomunikacja Polska i TVN podpisały dziesięcioletnią ramową umowę o współpracy dotyczącą wzajemnego oferowania produktów i usług oraz współtworzenia nowych ofert i usług.

Prezes TP Maciej Witucki pytany w środę o korzyści dla telekomu z ewentualnej wygranej platformy "n" odpowiedział, że kontent Ekstraklasy jest bardzo wartościowy i może być używany na przykład w segmencie mobilnym.

W ramach dziesięcioletniej współpracy TP wprowadziła 15 grudnia do sprzedaży w swoich salonach należącą do platformy "n" Telewizję na Kartę. Z kolei w styczniu platforma "n" ma rozpocząć sprzedaż mobilnego dostępu do internetu Orange Free.

Na koniec września platforma miała blisko 739.000 abonentów, a Telewizja na Kartę posiadał ponad 268.000 aktywnych klientów.(PAP)

epo/ ana/

d3ubvnd

Podziel się opinią

Share
d3ubvnd
d3ubvnd