Trwa ładowanie...
dto9i2v

Platforma przeciwna zakazom handlu w świeta

Polityków Platformy Obywatelskiej chcą całkowicie znieść ustawę o zakazie handlu w święta. Ich zdaniem każdy powinien mieć wybór, czy kupować w święta, czy nie.

Share
dto9i2v

- Ludzie muszą mieć wybór. Zamierzamy całkowicie znieść ustawę o zakazie handlu w święta - mówi "Gazecie Wyborczej" Zbigniew Chlebowski, wskazywany przez PO jako kandydat na ministra finansów lub gospodarki.

1 listopada ma być pierwszym dniem, gdy za ladą i w kasie nie będą mogły sprzedawać osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Platforma chce całkiem pogrzebać świąteczny zakaz handlu, bo jest oburzona zamieszaniem wokół stacji benzynowych - pisze "GW".

W poniedziałek resort pracy podał na swoich stronach internetowych, że oprócz super- i hipermarketów w święta nie mogą pracować także stacje benzynowe. To by oznaczało, że Polacy mieliby problemy z podróżą 1 listopada na rodzinne groby.

dto9i2v

Państwowa Inspekcja Pracy pod naciskiem ministerstwa rozwiązanie znalazła. "Stacje mogą działać w święta. Nie będziemy ich kontrolować" - zapewnia Roman Giedrojć, zastępca głównego inspektora pracy. "Stacje benzynowe są placówkami użyteczności publicznej, a te w święta działać mogą" - twierdzi Giedrojć.

Inspektor wie, że istnieją wobec przepisu "wątpliwości interpretacyjne", ale ten problem, jego zdaniem, powinien rozwiązać sąd. A najlepiej Trybunał Konstytucyjny - czytamy w "GW".

dto9i2v

Podziel się opinią

Share
dto9i2v
dto9i2v