Trwa ładowanie...
d14i4nh

Plaza Centers sfinalizowała sprzedaż centrum handlowego Liberec Plaza

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Plaza Centers N.V. sfinalizowała transakcję sprzedaży centrum handlowego Liberec Plaza w Republice Czeskiej za 9,5 mln euro, podała spółka.

Share
d14i4nh

"Jak podkreślono w komunikacie z dnia 4 marca br., spółka zależna Liberec Plaza, PCE otrzyma 8,5 mln euro na konto wcześniej zakupionego kredytu bankowego. Spośród pozostałych wpływów 75% trafi do posiadaczy obligacji do końca czerwca tego roku, zgodnie z określonym planem restrukturyzacji" - czytamy w komunikacie.

Kwota netto, jaką otrzyma grupa wyniesie łącznie 9,37 mln euro, podano także.

"Kupiliśmy pożyczki dla Liberec Plaza ze zniżką w wysokości prawie 12 mln euro pod koniec ubiegłego roku. W wyniku sprzedaży, mamy teraz prawie 1 mln euro nadwyżki przepływów pieniężnych" - powiedział dyrektor finansowy Roy Linden, cytowany w komunikacie.

d14i4nh

Pod koniec ub.r. spółka zależna Plaza Centers N.V. wygrała przetarg na wykup pożyczki o wartości 20,4 mln euro dla Liberec Plaza za 8,5 mln euro, czyli z 58-proc. dyskontem.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d14i4nh

Podziel się opinią

Share
d14i4nh
d14i4nh