Trwa ładowanie...
d2g4cps

PLL LOT analizują 120 kierunków, z których wybiorą nowe połączenia na 2016 r.

Warszawa, 15.04.2015 (ISBnews) - Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczną uruchamianie nowych połączeń od początku 2016 r., a obecnie analizują 120 potencjalnych kierunków, poinformował prezes Sebastian Mikosz. Według niego, sprzedaż biletów na nowe trasy może rozpocząć się za 2-3 miesiące. Wcześniejsze loty są niemożliwe ze względu na ograniczenia UE dla spółek korzystających z pomocy publicznej.

Share
d2g4cps

"Analizujemy obecnie 120 kierunków, w tym 20-kilka long haul'owych. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, które i ile zostaną wybrane do uruchomienia w 2016 r." - powiedział Mikosz podczas konferencji prasowej.

Dodał jednak, że w pierwszej kolejności przewoźnik będzie powracać do tras zawieszonych w ramach środków kompensacyjnych, wymaganych przez Komisję Europejską w związku z otrzymywaniem przez PLL LOT pomocy publicznej.

"Połączenia, które musieliśmy zawiesić były rentowne" - podkreślił prezes. Dodał, że w połączeniach dalekiego zasięgu (long haul) uprzywilejowane będą kierunki azjatyckie. Wyjaśnił jednak, że nie muszą to być najpopularniejsze kierunki, a PLL LOT być może będą "poszukiwać dla siebie niszy".

Pierwsze z nowych połączeń będą uruchamiane od stycznia 2016 r., a większość - na wiosnę. Według prezesa, bilety na nie mogą pojawić się w sprzedaży za 2-3 miesiące.

Obecnie w spółce trwają intensywne prace nad strategią rozwoju od 2016 roku. Zostanie ona ogłoszona w ciągu najbliższych miesięcy.

(ISBnews)

d2g4cps

Podziel się opinią

Share
d2g4cps
d2g4cps