PMPG Polskie Media ma porozumienie dot. sprzedaży obligacji wartych 14,5 mln zł

16.03.2017 10:03

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - PMPG Polskie Media zawarł porozumienie, którego przedmiotem jest ustalenie istotnych warunków przyszłej transakcji przeniesienia praw wynikających z posiadanych przez PMPG obligacji, poinformowała spółka. Wartość transakcji ma wynieść 14 482 868 zł powiększone o odsetki wynikające z nabywanych obligacji należne na dzień ich nabycia, podano także.

"PMPG Polskie Media zawarł ze spółką Parrish Media N.V. z siedzibą w Holandii porozumienie, którego przedmiotem jest ustalenie istotnych warunków przyszłej transakcji przeniesienia przez emitenta na rzecz kupującego praw wynikających z posiadanych przez emitenta obligacji spółki" - czytamy w komunikacie,

Przeniesie na rzecz kupującego prawa wynikające z wyemitowanych przez spółkę obligacji imiennych nastąpi do 31 grudnia br., podano także.

"Strony ustaliły, że porozumienie nie dojdzie do skutku w przypadku wcześniejszego wykupu obligacji przez spółkę, do czego jest upoważniona na podstawie warunków emisji obligacji. Strony także przewidziały możliwość odstąpienia od zawartego porozumienia przez każdą ze stron w terminie 30 dni od dnia jego zawarcia" - czytamy w komunikacie,

Celem dokonania przyszłej transakcji jest uporządkowanie struktury aktywów, poprawienie przepływów pieniężnych, a także pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych na potrzeby związane z działalnością rozwojową i/lub akwizycyjną, podsumowano w komunikacie.

PMPG Polskie Media to spółka holdingowa działająca na rynku mediów tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost - wydawca tygodnika ?Wprost" oraz spółka Orle Pióro - wydawca "Tygodnika Do Rzeczy" oraz magazynu "Historia Do Rzeczy".

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także