Trwa ładowanie...
d1r7shn

PMPG Polskie Media uruchomią platformę 'Machina' w I poł. 2016 r.

Warszawa, 31.08.2015 (ISBnews) - PMPG Polskie Media planują przygotować do końca III kw. br. ostateczną strategię powrotu "Machiny" jako światowej platformy muzyczno-rozrywkowej i lifestyle'owej, wydawanej z dwóch kontynentów: Europy (Warszawa) i ze Stanów Zjednoczonych (Los Angeles), podała spółka. Przewidywany termin uruchomienia platformy Machina International  to I poł. 2016 r.

Share
d1r7shn

"Umowę inwestycyjną oraz strategię zarządzania projektem uwzględniającą całość przedsięwzięcia podpisali w San Jose - stolicy Krzemowej Doliny - Eva Blaisdell, Grant Blaisdell oraz Michał M. Lisiecki. Obecny harmonogram projektu mówi o uruchomieniu platformy Machina International w I połowie 2016 r." - czytamy w komunikacie.

List intencyjny w sprawie odświeżenia marki Machina podpisany został we wrześniu 2014 r. Strony porozumienia opracowały założenia projektu, jego model biznesowy oraz pozyskały partnerów i kapitał pozwalający wdrożyć technologie, w oparciu o które działać będzie Machina.

Machina to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku muzycznym i lifestylowym w Europie Środkowej i jednocześnie tytuł magazynu muzycznego z blisko 20-letnią historią. Pismo jest uznawane za odpowiednik Rolling Stone, który obok muzyki zajmuje się również tematyką filmu, książek i komiksów.

Udziałowcem spółki wydającej platformę Machina International będzie prezes PMPG Polskie Media Michał M. Lisiecki. Współudziałowcem spółki jest Eva Blaisdell - Amerykanka polskiego pochodzenia, od lat zaangażowana w tworzenie i rozwój nowoczesnych projektów medialnych w Kalifornii. Jej partnerami w tych przedsięwzięciach są m.in. Sony, Amazon, NAGRA oraz elita przemysłu filmowego i rozrywkowego Hollywood, a także amerykańskich inwestorów, podano w materiale.

d1r7shn

Dyrektorem zarządzającym będzie Grant Blaisdell - Amerykanin z doświadczeniem w Hollywood w zakresie mediów i nowych technologii.

Redakcja nowej Machiny będzie miała swój oddział w Warszawie, ale jej główną siedzibą będzie Los Angeles.

PMPG Polskie Media jest grupą kapitałową funkcjonującą w szeroko pojętym obszarze mediów i komunikacji marketingowej. Jest m.in. wydawcą tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" oraz miesięcznika Historia do Rzeczy, a także serwisów internetowych.

(ISBnews)

d1r7shn

Podziel się opinią

Share
d1r7shn
d1r7shn