Trwa ładowanie...

Początek weekendu, a lodówka świeci pustkami. Sprawdź, czy zrobisz zakupy 29 lipca

W lodówce tylko światło, a żadnemu członkowi rodziny nie chce się pójść do sklepu. Jeśli akurat wypada niedziela wolna od handlu, to nadmierne przeciąganie decyzji o zakupach może skończyć się tym, że zapasy będzie można zgromadzić dopiero w poniedziałek.

Share
Początek weekendu, a lodówka świeci pustkami. Sprawdź, czy zrobisz zakupy 29 lipca
Źródło: East News, fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER
d1o0gjm

Ten scenariusz nie sprawdzi się jednak w najbliższą niedziele, czyli 29 lipca. Właściciele sklepów nie mają obowiązku zamknięcia, mogą handlować.

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu przewiduje, że zakupy możemy zrobić tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. I tak właśnie jest tym razem.

Oznacza to, że zakupy można planować także w kolejną niedzielę - 5 sierpnia. Z kolei w dwie kolejne – 12 i 19 sierpnia – placówki handlowe będą zamknięte.

d1o0gjm

Nie oznacza to, że w niedziele wolne od handlu zupełnie nie mamy szans na zrobienie zakupów. Otwarte mogą być te sklepy, w których za ladą stanie jego właściciel lub członek rodziny.

Mogą też być otwarte sklepy na stacjach paliw, kwiaciarnie, piekarnie, cukiernie, lodziarnie i inne lokale gastronomiczne. Trudniej będzie zrobić zakupy w 2019 r., gdyż handel będzie dozwolony tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

VIII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o0gjm

Podziel się opinią

Share
d1o0gjm
d1o0gjm