Trwa ładowanie...

Poczta Polska obniża wynagrodzenia. Najwięcej stracą członkowie zarządu

Poczta Polska tnie wynagrodzenia swoich pracowników. Przez najbliższe trzy miesiące 10 proc. mniej będą otrzymywać członkowie zarządu. Najmniej pokrzywdzeni będą listonosze, których wynagrodzenie spadnie o symboliczny 1 proc.

Poczta Polska obniża wynagrodzenia. Najwięcej stracą członkowie zarządu
d1504x0
d1504x0

W związku z trudna sytuacją na rynku, zarząd Poczty Polskiej zaproponował czasową obniżkę pensji pracowników. Nie wszyscy jednak zostaną obciążeni w tym samym stopniu - informuje PAP.

Cięcia wynagrodzeń miałyby dotknąć w największym stopniu samych członków zarządu. Ich wynagrodzenie może spaść o 10 proc. Propozycja zakłada też obniżkę wynagrodzenia kadry menedżerskiej wysokiego i średniego szczebla (ok. 250 osób) o 5 proc.

To nie jedyna strata, jaka odczuje kadra menadżerska. W związku z tym, że w czterech pierwszych miesiącach 2020 r. usługi listowe, które są głównym źródłem przychodów, spadły o 21 procent, zarząd zadecydował o braku wypłaty premii rocznej kadrze menedżerskiej.

Obejrzyj: Skrócenie urlopów. "Ochrona miejsc pracy wymaga kosztów"

- Konieczne są jednak dalsze działania poprawiające sytuację finansową przedsiębiorstwa – czytamy w oświadczeniu spółki.

d1504x0

A co z listonoszami? Oni również zostaną dotknięci obniżkami, ale w najmniejszym stopniu, bo ich wynagrodzenia spadną o 1 proc. i to tylko na trzy miesiące - lipca do września bieżącego roku.

Firma skorzystała również z instrumentów dostępnych w tarczy antykryzysowej: odroczenia płatności składek ZUS oraz podatku CIT.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników na umowy o pracę. W okresie przedświątecznym zatrudnienie jest jeszcze większe, bo do pomocy przyjmowanych jest nawet 2 tys. zleceniobiorców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1504x0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1504x0