Trwa ładowanie...
dtyf7rx

Poczta Polska obniża wynagrodzenia. Najwięcej stracą członkowie zarządu

Poczta Polska tnie wynagrodzenia swoich pracowników. Przez najbliższe trzy miesiące 10 proc. mniej będą otrzymywać członkowie zarządu. Najmniej pokrzywdzeni będą listonosze, których wynagrodzenie spadnie o symboliczny 1 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pocztę również dotknęły skutki pandemii, więc firma musi szukać oszczędności
Pocztę również dotknęły skutki pandemii, więc firma musi szukać oszczędności
dtyf7rx

W związku z trudna sytuacją na rynku, zarząd Poczty Polskiej zaproponował czasową obniżkę pensji pracowników. Nie wszyscy jednak zostaną obciążeni w tym samym stopniu - informuje PAP.

Cięcia wynagrodzeń miałyby dotknąć w największym stopniu samych członków zarządu. Ich wynagrodzenie może spaść o 10 proc. Propozycja zakłada też obniżkę wynagrodzenia kadry menedżerskiej wysokiego i średniego szczebla (ok. 250 osób) o 5 proc.

To nie jedyna strata, jaka odczuje kadra menadżerska. W związku z tym, że w czterech pierwszych miesiącach 2020 r. usługi listowe, które są głównym źródłem przychodów, spadły o 21 procent, zarząd zadecydował o braku wypłaty premii rocznej kadrze menedżerskiej.

dtyf7rx

Obejrzyj: Skrócenie urlopów. "Ochrona miejsc pracy wymaga kosztów"

- Konieczne są jednak dalsze działania poprawiające sytuację finansową przedsiębiorstwa – czytamy w oświadczeniu spółki.

A co z listonoszami? Oni również zostaną dotknięci obniżkami, ale w najmniejszym stopniu, bo ich wynagrodzenia spadną o 1 proc. i to tylko na trzy miesiące - lipca do września bieżącego roku.

dtyf7rx

Firma skorzystała również z instrumentów dostępnych w tarczy antykryzysowej: odroczenia płatności składek ZUS oraz podatku CIT.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników na umowy o pracę. W okresie przedświątecznym zatrudnienie jest jeszcze większe, bo do pomocy przyjmowanych jest nawet 2 tys. zleceniobiorców.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtyf7rx

Podziel się opinią

Share
dtyf7rx
dtyf7rx