Trwa ładowanie...

"Podatek od psa 2020". Kogo obowiązuje i ile wynosi?

"Podatek od psa" należy uiścić do końca kwietnia br. Jednak część właścicieli czworonogów jest zwolniona z podatku. Chodzi m.in. osoby powyżej 65. roku życia, samodzielnie prowadzące gospodarstwa domowe czy osoby niepełnosprawne z psem asystującym.

"Podatek od psa 2020". Kogo obowiązuje i ile wynosi?Źródło: Pixabay.com, fot: public domain
d32pimx
d32pimx

"Podatek od psa 2020". Kogo obowiązuje i ile wynosi?

Właściciele czworonogów podatek za psa zapłacą w gminie. Jednak nie dotyczy to wszystkich. O tym, czy dana gmina pobiera opłatę od posiadania psa decyduje jej rada. Jeżeli zostanie wprowadzona właściciele czworonogów będą obowiązani ją uiścić.

Z obowiązku uiszczenia opłaty zwolnieni są także rolnicy, którzy nie posiadają więcej niż dwa psy. To samo dotyczy personelu dyplomatycznego, ale również mieszkańców poszczególnych miast. Kwota za ten rok wynosi 125,40 zł i jest o dwa złote wyższa niż w roku 2019. Przypomnijmy jednocześnie, że danina wyniesie połowę rocznej stawki, jeśli pies urodził się w drugiej połowie roku.

Oglądaj: Balcerowicz: koniunktura się kończy, zrównoważony budżet to kpina

Kwestia zwalniania mieszkańców z podatku od psa leży z kolei w gestii władz miejskich i za każdym razem jest rozpatrywana indywidualnie. Również sama kwota podatku podlega odgórnej kontroli i jej górny limit wynosi nieco ponad 125 zł.

"Podatek od psa" należy uregulować do 30 kwietnia. Jeżeli pies urodzi się w późniejszym miesiącu, opłatę należy uiścić do końca drugiego miesiąca życia psa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32pimx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32pimx