Trwa ładowanie...

Podaż nie odpuszcza - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów i ponownie relatywnie słabiej wiodło się walorom o największej kapitalizacji. Po otwarciu kupujący podjęli próbę zniwelowania strat z końcówki wtorkowej sesji, ale na wyższych poziomach szybko pojawiła się podaż.

Share
Podaż nie odpuszcza - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
dzdz8hc

W kolejnych godzinach indeksy oscylowały w ograniczonym przedziale zmienności, a o wyniku przesądziła wyprzedaż w ostatniej godzinie regularnego handlu. Zamknięcie w rejonie dziennych minimów sprawiło, iż na dziennym wykresie świecowym pojawił się kolejny czarny korpus odzwierciedlający przewagę sprzedających. Wymowa sesji jest negatywna, co w powiązaniu z niekorzystną sytuacją na światowych rynkach każe się liczyć z perspektywą niższego otwarcia.

Pytaniem pozostaje, na ile wczorajsza wyprzedaż zdołała zdyskontować słabość na świecie. Od tego zależy czy dziś na niższym otwarciu pojawi się popyt zainteresowany kupnem przecenionych akcji. WIG-20 w pierwszej godzinie handlu wyznaczył dzienne maksimum na 2407, ale w dalszej części sesji spadek został pogłębiony i co najważniejsze przebity został dołek na 2385.
Aktualnie najbliższe wsparcia to 2369 i 2363 i na tych poziomach liczyłbym na pojawienie się popytu. W przypadku przebicia tych poziomów istotne znaczenie będę przypisywał październikowemu minimum na 2353. Ewentualne przełamanie tego wsparcia będzie potwierdzało trend spadkowy od wrześniowych maksimów, a kolejne wsparcia to 2320 i 2299.
Najbliższy opór znajduje się na 2384, a w razie jego pokonania będę liczył na test 2400. Kluczowym oporem w krótkim terminie w dalszym ciągu pozostaje 2417. W przypadku jego przebicia będę liczył na test 2426, gdzie aktualnie znajduje się linia trendu spadkowego. Kolejne opory to 2448 i 2460. Obraz techniczny po ostatnich spadkach uległ istotnemu osłabieniu, co zwiększa prawdopodobieństwo kolejnych wsparć. W krótkim terminie mam wrażenie, iż struktura ruchu jest w zaawansowanym stadium i spodziewam się na niższych poziomach popytu, który będzie liczył na korektę całego ruchu od 2460.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

dzdz8hc

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34189/141211_bp.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dzdz8hc

Podziel się opinią

Share
dzdz8hc
dzdz8hc