Trwa ładowanie...

Podaż powyżej 2430 - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najmocniej ucierpiały akcje małych spółek. Sesja miała dwa oblicza, w pierwszej ton wydarzeniom nadawała strona popytowa, która doprowadziła do nadbicia ubiegłotygodniowych maksimów oraz faza popołudniowa, gdzie stopniowo zaczęła dominować strona podażowa.

Share
Podaż powyżej 2430 - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
d34vucc

Początkowo spadek mieścił się w kategorii naturalnej korekty, lecz wraz z upływem czasu dynamika spadku wyraźnie przyspieszała. Zamknięcie nastąpiło w negatywnym terytorium, co w kontekście wyższego otwarcia sprawia, iż na dziennych wykresach pojawiły się czarne korpusy. Sugerują one pogłębienie spadku, a w obecnej sytuacji olbrzymie znaczenie będą miały czwartkowe minima. Ich przebicie będzie jednoznacznie wskazywało, iż wzrosty od minimów z 14 listopada są jedynie korektą wcześniejszego spadku, a co za tym idzie wzrośnie prawdopodobieństwo testu dołków z października.

WIG-20WIG-20 (Zobacz notowania indeksu ») po wyższym otwarciu dotarł do 2436, lecz ponownie opory wynikające ze zniżkujących średnich ruchomych zmotywowały sprzedających. Kolejne godziny upłynęły pod znakiem realizacji zysków, która wyraźnie przyspieszyła po przebiciu poziomu piątkowego zamknięcia. Dzienne minimum zostało wyznaczone na 2400, a zamknięcie nastąpiło na nieco wyższym pułapie.

d34vucc

Poziom ten wyznacza najbliższe wsparcie, a jego przełamanie będzie zapowiadało test czwartkowego dna na 2392. Przełamanie tego wsparcia będzie wskazywało, iż wzrost od 2385 do wczorajszego maksimum jest typowym korekcyjnym zygzakiem, co z kolei będzie stanowiło zapowiedź pogłębienia korekty poniżej 2385. W takim wypadku kolejne istotne wsparcia widziałbym na 2353 i leżący nieco niżej 2348, wynikający z równości fal spadkowych.
W przypadku silniejszego spadku istotne znaczenie będzie miały minima na 2299. Najbliższy opór znajduje się na 2420, a w razie jego pokonania będę oczekiwał na test wczorajszego maksimum na 2436 lub też 2464.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34114/biuletyn_poranny_20141125.pdf )

d34vucc

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d34vucc

Podziel się opinią

Share
d34vucc
d34vucc